جدیدترین کفش پرینت سه بعدی شده آدیداس

کفش های پرینت سه بعدی شده دیگر مانند قبل در بازار کمیاب نیستند. شرکت آدیداس به تنهایی چندین مدل کفش از جملهFuturecraft 4D ، ALPHAEDGE 4D و FUTURECRAFT.STRUNG را به بازار عرضه کرده است که دارای یک کفی میانی پرینت سه بعدی شده می باشند. این شرکت به زودی مدل جدیدی به نام ۴D Fusio را به بازار عرضه خواهد کرد. این کفش از دیروز در وب سایت آدیداس قابل سفارش بوده است. اما سؤال این است که چرا شرکت آدیداس کفش ورزشی پرینت سه بعدی شده دیگری تولید کرده است؟

استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در صنعت تولید کفش

همانطور که در بالا ذکر شد آدیداس تنها شرکتی نیست که برای تولید کفش به تکنولوژی پرینتر سه بعدی روی آورده است. غول های تولید کننده کفش ورزشی مانند شرکت نایک یا استارتاپ هایی مانند Scientifeet و Wiivv  نیز از فناوری های پرینت سه بعدی استفاده می کنند و دلیل این امر قابلیت شخصی سازی این تکنولوژی است. با استفاده از فناوری های اسکن سه بعدی می توان پای مصرف کننده را اسکن، و یک مدل سه بعدی ایجاد کرد که این مدل بعداَ با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی چاپ می شود. نتیجه این فرایند تولید کفشی است که متناسب با مورفولوژی، نیاز و استایل مصرف کننده سفارشی سازی شده است. بنابراین جای تعجب نیست که SmarTech Analysis تخمین زده است تکنولوژی پرینت سه بعدی در صنعت کفش سالانه ۱۹ درصد در حال رشد است.

شرکت آدیداس از سال ۲۰۱۷ با یک شرکت آمریکایی تولید کننده پرینتر سه بعدی همکاری داشته است. آدیداس هنگام تولید کفش FUTURECRAFT.STRUNG تصمیم گرفت از فناوری پرینت سه بعدی Digital Light Synthesis برای چاپ کفی میانی استفاده کند. این فناوری از رزین، نور و اکسیژن برای ایجاد قطعات با کیفیت بالا از پلیمرها استفاده می کند. در حالی که در کفش FUTURECRAFT 4D این تکنولوژی پرینت سه بعدی برای تولید کفی مورد استفاده قرار گرفت، در کفشSTRUNG  از یک فرایند منحصر به فرد برای ترکیب اطلاعات ورودی ورزشکار، تکنولوژی پرینت سه بعدی و علم رباتیک برای ایجاد یک کفش سبک استفاده شده است. در حقیقت قسمت بالایی کفش با یک بازوی ربات تولید شده است که در آن هر نخ به منظور تولید یک کفش سبک و بدون درز، با توجه به ورودی ها قرار داده می شود تا امکان حرکت طبیعی پا را فراهم سازد.

استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در صنعت تولید کفش
استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در صنعت تولید کفش

کفش پرینت سه بعدی شده ۴D Fusio

آخرین مدل کفش آدیداس، ۴D Fusio، نیز دارای یک کفی میانی ۴ بعدی است که در چندین رنگ درخشان تولید می شود. قسمت فوقانی آن با استفاده از فناوری Primeknit ساخته شده است که با ریز بافت های مشکی، صورتی و نارنجی بخش های نازک و ضخیم تر را تشکیل می دهند. رویه های Primeknit قابل تنفس می باشند. این کفش ورزشی دارای سیستم بند متفاوت و حلقه کشش در قسمت پاشنه می باشد که از ماده TPU  ساخته شده است. این حلقه برای تسهیل فرایند پوشیدن و درآوردن کفش طراحی شده است. در مجموع، کفش ۴D Fusio یک کفش سبک و مدرن توسعه یافته با استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی برای دویدن است.

کفش پرینت سه بعدی شده ۴D Fusio
کفش پرینت سه بعدی شده ۴D Fusio

منبع: https://www.3dnatives.com

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

جدیدترین کفش پرینت سه بعدی شده آدیداس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *