ساخت موتور با تلفیق تکنولوژی های چاپ سه بعدی و CNC

یک شرکت تولیدی پیشرفته به نام Fast Radius به تازگی از همکاریش با شرکتCurtiss Motorcycles  جهت تولید موتورسیکلت Zeus 8 electric model خبر داد. این شرکت از فناوری ساخت ترکیبی که تلفیقی از تکنولوژی های CNC و چاپ سه بعدی می باشد برای تولید قطعات استفاده خواهد کرد. طبق گزارش ها،Fast Radius  بر روی بیش از ۶۰ قطعه مختلف از موتورسیکلت کار می کند.

تلفیق تکنولوژی های CNC و چاپ سه بعدی در ساخت موتورسیکلت

متیو چمبرز، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت موتورسیکلت های Curtiss گفت: “مأموریت ما تولید موتورسیکلت های با دوام و مطلوب است. رویکرد تولید ترکیبی و راندمان عملیاتی شرکت Fast Radius  برای ما این امکان را فراهم ساخت تا Zeus 9  را به موقع تحویل دهیم.”

ساخت موتور با تلفیق تکنولوژی پرینت سه بعدی و CNC
ساخت موتور با تلفیق تکنولوژی پرینت سه بعدی و CNC

تولید این موتورسیکلت با روش های جدید بسیار سریع تر انجام شد. بیش از ۶۰ قطعه از این موتورسیکلت از قاب پیچیده آلومینیومی و فیبر کربن گرفته تا سیلندرهای باتری مدل  V8 با ترکیبی از تکنولوژی های ساخت افزایشی (AM) و روش های ساخت کاهشی تنها در طی ۱۲ روز ساخته شدند.

در حال حاضر این شرکت ها مشغول ساخت ۱۰۰ نسخه اول موتورسیکلت در خط تولیدZeus 8  هستند. آنها هفته گذشته از این مدل جدید در کالیفرنیا رونمایی کردند و در سال آتی آن را منتشر خواهند کرد. به نظر می رسد که آنها نقشه های گسترده ای فراتر از این دارند. Zeus 8 نمونه ای مشابه موتور سیکلت های Hades و Eros است که هر دو اسم های اسطوره ای برجسته یونانی هستند.

ساخت ترکیبی و اجزای موتورسیکلت

تلفیق تکنولوژی های CNC و چاپ سه بعدی در ساخت موتورسیکلت
تلفیق تکنولوژی های CNC و چاپ سه بعدی در ساخت موتورسیکلت

طبق اظهارات شرکت Curtiss Motorcycle، علت تغییر روش های تولید ایجاد بهبود و نوآوری در طراحی بود. چمبرز افزود: “ساخت طرح پییچیده ای چون Zeus آسان نبود. ما می دانستیم که به همکاری با شرکتی مانند Fast Radius احتیاج داریم که بتواند همراه با ما به نوآوری کمک کند، نه فقط قطعات را بسازد.”

استفاده از تولید ترکیبی برای تولید Zeus بسیار مهم بود زیرا اجزای این دوچرخه از نظر اندازه و پیچیدگی بسیار متفاوت بودند. این کمپانی ها برای تولید قطعات بزرگتر از روش ساخت کاهشی که مهمترین آنها دستگاه CNC 5-محوره بود استفاده کردند. ساخت قطعات کوچکتر با تکنولوژی های چاپ سه بعدی بسیار آسان تر بودند.

برایان سیمز ، معاون مدیر فروش شرکت Fast Radius گفت: “همکاری ما و شرکت Curtiss بسیار مطلوب است زیرا به آنها امکان می دهد که بهترین کار خود که طراحی موتور سیکلت های خیره کننده است را ارائه دهند و برای ما این امکان را فراهم می سازد تا بهترین کارمان که استفاده از بهترین تکنولوژی مناسب با پروژه و ساخت سریع قطعات با کیفیت می باشد را انجام دهیم. ما مشتاقانه منتظر ایجاد نوآوری با شرکت Curtiss هستیم تا آنها برند تجاری خود را رشد دهند.”

در ویدیو زیر می توانید این موتور سیکلت ساخته شده با تکنولوژی چاپ سه بعدی و CNC را ببینید.

این شرکت ها در مورد ادامه مشارکتشان برای تولید قطعاتی مانند دستگیره ها و صندلی ها در آینده در حال گفتگو هستند. شرکت Curtiss Motorcycles برنامه های قابل توجهی برای سایر مدل ها دارد و از نظرش روش تولید ترکیبی آن ها کاملاَ مناسب است. ممکن است در آینده ترکیبات جالب تری از تولید افزودنی و ساخت کاهشی مشاهده کنیم.

منبع: https://3dprinting.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdfساخت موتور با تلفیق تکنولوژی چاپ سه بعدی و CNC

تهیه و تنظیم از: پرینتر سه بعدی آیدیزاین

ساخت موتورسیکلت با تلفیق تکنولوژی چاپ سه بعدی و CNC

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *