پرینت سه بعدی فلز

پرینت سه بعدی فلز در حال ارزان تر  شدن و قابل دسترس تر شدن می باشد، اما برای تولید اکثر قطعات هنوز گران است. شرکت های زیادی شروع به ارائه پرینترهای سه بعدی فلزی کرده اند اما همچنان پرینتر سه بعدی رومیزی واقعی فلزی بسیار نادر است. در این مقاله قصد داریم پرینتر سه بعدی کوچک فلزی μPrinter را که توسط شرکت  Additec تولید شده است و مناسب قرار گیری بر روی میز است توضیح دهیم.

پرینتر سه بعدی رومیزی فلز

پرینتر سه بعدی رومیزی فلز
پرینتر سه بعدی رومیزی فلز

پرینتر سه بعدی فلز رومیزی همانند دیگر پرینترهای سه بعدی شرکت Additec، قادر به پرینت سه بعدی با ماده اولیه به هر دو شکل پودر فلزی و سیم می باشد. این دستگاه با وجود اندازه کوچک، توانایی پرینت اجزای نسبتا بزرگ را دارا می باشد. ابعاد صفحه ساخت این دستگاه ۱۶۰ × ۱۲۰ × ۴۵۰ میلیمتر و قیمت آن از ۹۰،۰۰۰ دلار آغاز می شود. توانایی این دستگاه در استفاده از سیم جوش تجاری، بدین معنی است که مواد اولیه این پرینتر سه بعدی در هر نقطه از جهان به طور گسترده ای با قیمتی کمتر از ۱۰ دلار برای هر کیلوگرم قابل دسترسی است. پرینتر سه بعدی نشان دهنده کنترل فرآیند اتوماتیک و یکپارچه ای می باشد که سبب ایجاد قابلیت اطمینان بالا در فرآیند می شود. فرایند تزریق به صورت مستقل انجام شده و آزادی در طراحی را فراهم می سازد.

فرایند این پرینتر سه بعدی، پیش از این به وسیله ثبت اختراع سر تزریق در کنفرانس RAPID 2016 راه اندازی و مورد آزمایش قرار گرفته بود. این فرایند در مقایسه با فرایندهایLMD / DED معمول، از دقت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت Additec، پرینتر سه بعدی μPrinter را به عنوان یک چاپگر سه بعدی فلز در سطح ابتدایی برای کمپانی هایی که می خواهند استفاده از پرینترهای سه بعدی فلز را آغاز کنند طراحی کرده است که به طور بالقوه در آینده به یک پرینتر سه بعدی بزرگتر ارتقا خواهد یافت. این دستگاه همچنین می تواند برای آبکاری و یا تعمیر قطعات کوچک مورد استفاده قرار گیرد.

پرینتر سه سه بعدی فلز
پرینتر سه سه بعدی فلز

به لطف آب بندی مناسب، اتمسفر دارای آرگون، قطعات چاپ شده از اکسیداسیون در امان هستند. یک دوربین برای شما این امکان را فراهم می سازد تا از راه دور فرایند را نظارت کنید. این دوربین هم چنین اجازه می دهد تا از از فرایند تایم لپس تهیه کنید. یکی از ویژگی های بسیار عالی این دستگاه، برش اتوماتیک سیم است. اگر یک شکست رخ دهد، کنترل کننده می تواند به طور خودکار به نقطه خرابی بازگشته، مواد اولیه را بریده و فرایند را دوباره شروع کند.
طبق اظهار نظر های شرکت Additec، μPrinter برای برنامه های کاربردی تحقیق و توسعه بسیار مناسب است. توانایی این دستگاه در استفاده از سیم و پودر فلز آن را قادر به انجام طیف گسترده ای از کاربردها ساخته است.

پرینتر ۳ بعدی رومیزی فلز
پرینتر ۳ بعدی رومیزی فلز

علاوه بر این، تمام داده های یکپارچه سنسور (فشار تغذیه، دمای محفظه، سطح اکسیژن، سطح ذرات و غیره) از طریق یک خروجی USB ثانویه در دسترس است و می تواند برای نظارت دقیق تر فرایند مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، هر پارامتر قابل تغییر در G-Code، می تواند در طول فرایند به روز شود. ما یک ابزار ماکرو بسیار قدرتمندی ارائه داده ایم که کاربر را قادر می سازد به راحتی دستورات را دسته بندی و داده ها را برای تست و اتوماسیون از طریق رابط وب جمع آوری کرده و مورد بررسی قرار دهد. در نهایت، سر نازل تزریق ثابت امکان ادغام آسان تجهیزات مانیتورینگ شخص ثالث را فراهم می کنند. ”

در فیلم زیر می توانید پرینت سه بعدی فلز را مشاهده کنید.

منبع: https://3dprint.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdfpdf پرینتر سه بعدی فلز

تهیه و تنظیم از: پرینتر سه بعدی آیدیزاین

پرینتر سه بعدی فلز
Summary
Review Date
Reviewed Item
پرینتر سه بعدی فلز
Author Rating
31star1star1stargraygray

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *