پرینت سه بعدی اسکوتر زیردریایی

یکی از کاربردهای تکنولوژی پرینت سه بعدی که کمتر درباره آن صحبت می شود پرینت سه بعدی انواع وسایل نقلیه شامل دوچرخه ها، موتور سیکلت ها، اتومبیل ها، اتوبوس ها و انواع قایق می باشد. یک شرکت آلمانی به نام JAMADE اسکوتر های زیر دریایی را با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی توسعه داده است که در این مقاله به بررسی آن پرداخته ایم.

ساخت اسکوتر های زیر دریایی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی توسط یک شرکت آلمانی

Janko Duch یکی از شرکای شرکت JAMADE گفت: ” AMAZEAنخستین شرکتی است که از پتانسیل های فناوری پرینت سه بعدی در صنعت وسایل نقلیه دریایی و ورزش های آبی در سراسر جهان استفاده کرده است.”

این اسکوتر های آبی می تواند برای اکثر سنین و با استفاده از فرمان های کنترلی بصری آن مورد استفاده قرار گیرند. موتورهای الکتریکی دوگانه این اسکوتر های آبی می توانند سرعت این وسیله را تا ۳۰ کیلومتر در ساعت بر روی آب و ۲۰ کیلومتر در ساعت در زیر آب بالا ببرند که در مقایسه با نمونه های مشابه سرعت بالایی است. به شرط توانایی حبس تنفس به میزان لازم توسط کاربر، این اسکوتر ها می توانند تا عمق ۱۸ متر زیر آب به درستی عمل کنند. باتری های این اسکوتر ها برای استفاده مداوم اعم از تفریحی یا تحقیقاتی قابل تعویض می باشند.

ساخت اسکوتر های زیر دریایی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی توسط یک شرکت آلمانی
ساخت اسکوتر های زیر دریایی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی توسط یک شرکت آلمانی

دلایل استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در ساخت اسکوتر های زیر دریایی

جالبترین ویژگی AMAZEA استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در فرایند تولید است. تقریباً ۷۵٪ از این اسکوتر با استفاده از پرینتر های سه بعدی ساخته شده است. تولیدکنندگان این محصول درباره انتخاب و استفاده از پرینتر های سه بعدی بزرگ اینگونه توضیح دادند: “ما با توجه به اقتصادی تر بودن، دقت بالا و کیفیت این دستگاه ها در مقایسه با سرمایه گذاری بسیار زیاد بر روی ابزارهای سنتی، به ویژه در سال اول که تعداد محصولات تولیدی کمتر است، تصمیم به استفاده از پرینتر های سه بعدی بزرگ گرفتیم.” تکنولوژی پرینت سه بعدی نه تنها هزینه های تولید در مقیاس کم را کاهش می دهد بلکه امکان سفارشی سازی محصولات براساس رنگ ها و ویژگی های مورد نظر کاربر را فراهم می سازد. علاوه بر این، پرینت سه بعدی بدنه به عنوان یک قطعه واحد باعث می شود این اسکوتر ها نشت کمتری داشته باشد زیرا به طور معمول در هنگام منتاژ قطعات امکان ایجاد نشت وجود دارد.

دلایل استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در ساخت اسکوتر های زیر دریایی
دلایل استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در ساخت اسکوتر های زیر دریایی

 تولید انبوه اسکوتر های زیر دریایی پرینت سه بعدی شده

مواد مورد استفاده جهت پرینت سه بعدی بدنه این اسکوتر های زیردریایی می توانند در حداکثر دمای ۱۱۵ درجه سانتیگراد عمل کنند تا بتواند در شرایط محیطی سخت سالم بماند. این اسکوتر های زیردریایی راه حل های دیجیتالی استفاده از پتانسیل پرینترهای سه بعدی بزرگ و فیلامنت هایی با کارایی بالا را به نمایش می گذارد و بازده تولید را افزایش می دهد. این دستاورد همچنین نشان دهنده پیشرفت سریع تکنولوژی پرینت سه ‌بعدی در تولید انبوه محصولات نهایی است و ابعاد جدیدی برای استفاده از فناوری ساخت افزایشی در  بازارهای مشابه به نمایش گذاشته است.

منبع: https://3dprinting.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdf پرینت سه بعدی اسکوترهای زیردریایی

پرینت سه بعدی اسکوتر های زیر دریایی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *