پرینت سه بعدی جواهرات و لوازم جانبی

در حال حاضر یکی از بزرگترین مزایای تکنولوژی پرینتر سه بعدی فراهم آوردن آزادی نامحدود در طراحی است. در این میان طراحان مد بیشتر از سایرین از این مزیت فناوری پرینت سه بعدی بهره مند شده اند. طراحان مد از فناوری های پرینت سه بعدی برای ایجاد انواع اشکال گوناگون استفاده می کنند. به عنوان مثال به تازگی یک لباس پرینت سه بعدی شده به نام Proximity Dress توسعه یافته است که در زمان شناسایی شخص در اطرافش، یک مانع فیزیکی ایجاد می کند که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا مناسب است. در این مقاله نگاهی به یک پلتفرم آنلاین ژاپنی به نامSeptem  می اندازیم که جواهرات و لوازم جانبی کاملاً پرینت سه بعدی شده توسعه یافته توسط طراحان در سراسر دنیا را به فروش می رساند.

ساخت جواهرات و لوازم جانبی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی توسط یک شرکت ژاپنی

تکنولوژی پرینت سه بعدی بیش از یک دهه است که در صنعت مد مورد استفاده قرار می گیرد. تطبیق پذیری فناوری پرینتر سه بعدی نه تنها آزادی خلاقانه بلکه بهبود کارآیی را نیز امکان پذیر ساخته است. بنابراین طراحان می توانند با پرینت سه بعدی قطعه در یک مرحله، برخی از وقت گیرترین مراحل ساخت معمول جواهرات از جمله برش و مونتاژ را کاهش دهند و از این طریق در زمان صرفه جویی کنند.

شرکت Septem در سال ۲۰۱۹ توسط Akiko Ide در توکیو تأسیس شد. این شرکت در مدت زمان کوتاهی توانسته است آثار طراحانی از نقاط مختلف جهان مانند استرالیا، ایتالیا، سوئد و اخیراً ایالات متحده را تجاری سازی کند. شرکت Septem نیاز دارد که طراحان به جای محصولات واقعی فقط فایل های STL خود را ارسال کنند تا شرکت آن ها را بصورت محلی و در صورت تقاضا با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی تولید کند.

ساخت جواهرات و لوازم جانبی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی توسط یک شرکت ژاپنی
ساخت جواهرات و لوازم جانبی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی توسط یک شرکت ژاپنی

شرکت Septem با جلوگیری از انبار کردن موجودی و تولید انبوه، چشم انداز بلند مدت خود برای کاهش زباله و آلودگی محیط زیست را دنبال می کند. Akiko Ide تصریح کرد که این شرکت قصد دارد تا حد امکان پایدار باشد و این یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب فناوری پرینت سه بعدی است. شرکت Septem با پرینت سه بعدی جواهرات و لوازم جانبی به صورت محلی و براساس تقاضا، مقدار زباله را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و از مصرف بیش از حد آب و انتشار کربن جلوگیری می کند.

شرکت Septem به تازگی طرح های  Lada Leginaرا به مجموعه طرح های خود افزوده است. این طراح کالیفرنیایی معمولاً از مواد با قابلیت تجزیه زیستی و قابل بازیافت مانند دانه های قهوه قابل بازیافت یا جلبک ها استفاده می کند. نتیجه این امر تولید جواهرات مقرون به صرفه بدون رد پاهای زیستی تولید سنتی است که یکی از اصلی ترین صنایع آلاینده در جهان می باشد. با این حال شرکت Septem با هدف دستیابی به بهترین استفاده از طرح های Lada Legina، برای پرینت سه بعدی آن ها از موادی چون نایلون و اکریلیک استفاده کرده است.

منبع: https://www.3dnatives.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

به این پست امتیاز دهید
پرینت سه بعدی جواهرات و لوازم جانبی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *