چاپ سه بعدی صندلی برای گیمرها

حدود دو میلیارد گیمر در سراسر جهان وجود دارد، با این حال ملزومات این گروه از لحاظ طراحی، سفارشی سازی و دسترسی نادیده گرفته شده است. شرکت IKEA تولید کننده زنجیره ای مبلمان سوئدی به تازگی اعلام کرد که به منظور تولید صندلی های شخصی سازی شده برای گیمرها، از تکنولوژی پرینت سه بعدی استفاده کرده است. در ادامه بیشتر بخوانید.

پرینت سه بعدی و شخصی سازی صندلی  برای گیمرها

پرینت سه بعدی صندلی ارگونومیک مخصوص گیمرها

شرکت IKEA تولید کننده زنجیره ای مبلمان سوئدی به تازگی اعلام کرد که به منظور تولید صندلی های شخصی سازی شده برای گیمرها، با Academy Area گروه ورزش الکترونیک و UNYQ استارت آپ پروتزهای پرینت سه بعدی شده در ایالات متحده همکاری کرد. آنها از تکنولوژی اسکن سه بعدی پیشرفته بدن ساخته شده برای پوشیدنی های پزشکیو تکنولوژی پرینت سه بعدی، برای ایجاد صندلی های ارگونومیک و قابل تنظیم سه بعدی سفارشی سازی شده استفاده کردند. طراحی و اجرای نمونه اولیه فقط ۹ هفته طول کشید.

پرینت سه بعدی صندلی Ubic

گیمرها ساعت های زیادی را در مقابل کامپیوتر صرف می کنند، بنابراین ارگونومی و توانایی حرکت صندلی ها تعیین می کنند که تجربه نشستن چگونه خواهد بود. صندلی پرینت سه بعدی شده Ubic به طور کامل بر اساس اسکن بدن و داده های بیومتریک شما ساخته خواهد شد. مارکوس انگمان مدیر طراحی IKEA یک نمونه اولیه که وعده برطرف سازی درد و انقباض عضله در گیمرها را داده است در رویداد سالانه Democratic Days  IKEA به نمایش گذاشت. این شرکت تایید کرد که این صندلی ها براساس اطلاعات بیومتریک منحصر به فرد هر شخص، به دست آمده از اسکن کامل بدن هنگامی که مشتریان صندلی Ubic را از فروشگاه IKEA خریداری می کنند، سفارشی می شوند.

طرح صندلی شبیه به یک چهارپایه است که در بالای آن یک پلت فرم مش بندی شده قرار دارد که به منظور سازگاری عالی با تراز پایین تنه شخص، با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخته شده است. در حدود دو هفته، این صندلی پرینت سه بعدی شده بر اساس اطلاعات بیومتریک مشتری طراحی، تولید و تحویل داده خواهد شد. این شبکه ها شخص را در موقعیت مطلوب قرار می دهند.

مهندس گفت: “گیمرها نمونه استفاده کننده های افراطی هستند. آنها ورزشکاران هستند که با ذهن و بدنشان مبارزه می کنند. من فکر می کنم که این نوع شخصی سازی متناسب با نیازهای ارگونومیک منحصر بفرد، مدل های مختلف بدن و شیوه های بازی، برای شخص یک زندگی سالم  تر و یک مزیت رقابتی بهتر ایجاد می کند. ”

IKEA، با همکاری با UNYQ، می خواهد بداند چگونه می تواند از اسکن فوتومتریک و اسکن سه بعدی همراه با پرینت سه بعدی به منظور شخصی سازی محصولاتی با ارگونومی بهتر استفاده کند. Area Academy با به کار گیری ساختارهای آموزشی در گروه ورزش الکترونیک و دانش تخصصی در مورد چگونگی استفاده از تجهیزات برای دستیابی به حرکات مورد نظر و استانداردهای ارگونومیک برای گیمرها صندلی های مورد نظر را طراحی می کند.

پرینت سه بعدی تکنولوژی است که به طور گسترده در ایجاد محصولات شخصی و مطابق با مشتری استفاده می شود. سه غول صنعت این فناوری را به کار گرفتند تا با استفاده از اسکنرهای بدن در فروشگاه، محصولات خود را از نظر بیولوژیکی و ظاهری اصلاح کنند. این، به نوبه خود، محصولات منحصر به فردی را ایجاد می کند که ارگونومی و انعطاف پذیری مورد نیاز گیمرها را فراهم می کند.

صندلی بازی “Ubik” پرینت سه بعدی شده در سال  ۲۰۲۰ برای مدت زمان محدود موجود خواهد شد.

پرینت سه بعدی صندلی مخصوص گیمرها

منبع: http://www.3ders.org/

https://plasticstar.io/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdfpdf پرینت سه بعدی صندلی ارگونومیک مخصوص گیمرها

تهیه و تنظیم از: پرینتر سه بعدی آیدیزاین

پرینت سه بعدی صندلی ارگونومیک مخصوص گیمرها

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *