پرینت سه بعدی عینک آفتابی توسط شرکت آدیداس

اگر اخبار پرینت سه بعدی را دنبال کرده باشید، احتمالاً به خوبی می دانید که شرکت آدیداس نیز مانند بسیاری دیگر از شرکت های بزرگ ورزشی از تکنولوژی پرینتر سه بعدی برای تولید وسایل و لوازم مختلف ورزشی استفاده می کند. به عنوان مثال، کتانی های ۴D Fusio،FUTURECRAFT.STRUNG  و ALPHAEDGE 4D  تنها تعدادی از آخرین کفش های پرینت سه بعدی شده این برند هستند. به تازگی این شرکت تولید کننده پوشاک آلمانی از فناوری پرینتر سه بعدی برای طراحی عینک آفتابی استفاده کرده است. در واقع شرکت آدیداس چند روز پیش از جدیدترین عینک آفتابی خود رونمایی کرد. این عینک با فریم پرینت سه بعدی شده اواخر این ماه به بازار خواهد آمد.

ساخت جدیدترین عینک آفتابی شرکت آدیداس با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

این فریم ها کهD CMPT 3 نامیده می شوند، با همکاری یک شرکت متخصص در زمینه طراحی عینک به نام Marcolin Group که با شرکت هایی مانندTom Ford ،Moncler  و Guess کار کرده است، ساخته شده اند. این عینک های پرینت سه بعدی شده که به طور خاص برای ورزشکاران حرفه ای و همچنین با در نظر گرفتن علاقه مندان به ورزش  طراحی شده اند، به رنگ مشکی با لنزهای قهوه ای یا نقره ای در دسترس خواهند بود. شرکت آدیداس در بیانیه مطبوعاتی توضیح داد: “در ورزش و مانند زندگی روزمره، روح پویای فرد نیاز به توجه دقیق به جزئیات دارد. این توجه و مراقبت منجر به توسعه شکل های جدید، وزن های جدید و حجم های جدید برای عینک های آفتابی شده است که برای بازی و اوقات فراغت طراحی شده اند. “

ساخت جدیدترین عینک آفتابی شرکت آدیداس با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
ساخت جدیدترین عینک آفتابی شرکت آدیداس با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

فریم های پرینت سه بعدی شده شرکت آدیداس

فریم های پرینت سه بعدی شده آدیداس با ساختار مارپیچی، با استفاده از نایلون انعطاف پذیر ساخته شده اند که با روکش خاص به عینک ها جلوه ای لاستیکی می دهد. شرکت آدیداس به منظور بهبود پایداری عینک ها و فراهم کردن راحتی هرچه بیشتر برای کاربر، فریم های ۳D CMPT را به نقاط تماس ضد لغزش روی پد بینی مجهز کرد. به گفته سازنده، این فریم های توسعه یافته با استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی تنها ۲۰ گرم وزن دارند که آن ها را به سبک ترین عینک های موجود در بازار تبدیل می کند.

فریم های پرینت سه بعدی شده شرکت آدیداس
فریم های پرینت سه بعدی شده شرکت آدیداس

برای کسانی که به دنبال خرید به این عینک های چاپ سه بعدی شده هستند کمی صبر لازم است. آدیداس تعداد محدودی شامل ۱۵۰ جفت از این عینک های آفتابی را تولید می کند و خرید آنها از ۲۳ آگوست با قیمت ۴۱۵ دلار امکان پذیر خواهد بود. با این حال، تنها اعضای باشگاه Creative Club امکان خرید این گزینه را خواهند داشت. در حالی که این اولین بار است که شرکت آدیداس از تکنولوژی پرینت سه بعدی برای توسعه فریم های خود استفاده می کند، اما این اولین بار نیست که فناوری چاپگر سه بعدی به کمک صنعت نوری آمده است. به عنوان مثال، استارتاپ جوان به نام Abeye در فرانسه که توسط Atol Les Opticiens رشد کرده است، عینک های هوشمند پرینت سه بعدی شده را برای کودکان دارای دیسلِکسیا طراحی می کند.

منبع: https://www.3dnatives.com

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

4.9/5 - (39 امتیاز)
پرینت سه بعدی عینک آفتابی توسط شرکت آدیداس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.