پرینت سه بعدی عینک آفتابی توسط شرکت Montserrat

تکنولوژی پرینتر سه بعدی در صنعت مد و فشن به طور فزاینده ای محبوب شده است. از این فناوری می توان برای طراحی انواع لباس، کفش و اکسسوری استفاده کرد. با نزدیک شدن به تابستان، شرکت Montserrat برای رونمایی از یک عینک آفتابی جدید با استودیوی طراحیKing Children  همکاری کرده است. ویژگی خاص این عینک آفتابی این است که با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی توسعه یافته است. این اولین بار نیست که یک شرکت برای تولید عینک به فناوری پرینت سه بعدی روی می آورد. سال گذشته نیز شرکت آدیداس از یک جفت عینک با فریم پرینت سه بعدی شده رونمایی کرد.  

 

ساخت عینک آفتابی توسط شرکت Montserrat با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

Leslie Muller، مدیر طراحی استودیوی King Children، درباره این عینک آفتابی پرینت سه بعدی شده گفت: “ما عاشق کار با شرکت Montserrat هستیم. ما از طریق همکاری با برندهای آینده نگری مانند Montserrat و تقویت چشم ‌اندازهای آنها، می ‌توانیم صنعت عینک را به ‌طور معناداری به سمت آینده ‌ای بدون ضایعات سوق دهیم”.

ساخت عینک آفتابی توسط شرکت Montserrat با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
ساخت عینک آفتابی توسط شرکت Montserrat با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

فرایند توسعه عینک آفتابی پرینت سه بعدی شده

شرکت های Montserrat و King Children برای اطمینان از کاهش اثرات زیست محیطی این پروژه، فناوری پرینت سه بعدی را انتخاب کردند. شرکت Montserrat ادعا می کند که در طول فرآیند تولید زباله بسیار کمی تولید شده است. این دو شرکت به تکنولوژی پرینتر سه بعدیSLS  تکیه کردند، فرآیندی که به دلیل امکان توسعه قطعات سبک وزن با استحکام بالا محبوبیت دارد. این تیم به لطف استفاده از فناوری پرینت سه بعدی، از آزادی کامل در طراحی بهره برده و موفق شدند عینک ها را شخصی سازی کنند. این دو شرکت درمورد دستگاه های پرینتر سه بعدی مورد استفاده برای ساخت محصولات اطلاعاتی منتشر نکرده اند، اما توضیح داده اند که از پودر پلی آمید استفاده کرده اند. مواد PA-11 و PA-12 اغلب با فناوریSLS  مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت Montserrat اعلام کرده است که این عینک ها در دو نسخه، هر کدام در ۳ رنگ مختلف قابل خریداری می باشند.

Gayle Yelon ، یکی از بنیانگذاران شرکت Montserrat، گفت: “این همکاری دو برند که برای یافتن راه هایی جهت بهتر ساختن سیاره خود به فناوری روی آورده اند را گرد هم آورده است. هر دو تیم با هم کار کردند تا نکته های معماری که اغلب در جواهرات ما دیده می ‌شود را در مدل های عینک آفتابی که کاملاً با این برند مطابقت دارد و ضایعاتی تولید نمی کند، در هم آمیزند”.

  منبع: https://www.3dnatives.com

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdf پرینت سه بعدی عینک آفتابی توسط شرکت Montserrat

به این پست امتیاز دهید
پرینت سه بعدی عینک آفتابی توسط شرکت Montserrat

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.