پرینت سه بعدی فلیپ فلاپ برای ورزشکاران

برند معروف ورزشی ASICS اخیراً با معرفی اولین فلیپ فلاپ ‌های پرینت سه بعدی شده خود، در بازار کفش ‌های پرینت شده حضور پیدا کرده است. اگرچه این صندل ها برای پوشیدن در اطراف استخر یا ساحل ایده آل به نظر می رسند، اما در واقع برای ورزشکاران طراحی شده اند. این برند ژاپنی به لطف استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی، توانست یک کفش بسیار راحت به نام ACTIBREEZE طراحی کند که برای بهبودی ایده آل است. روند توسعه نهایی این کفش جدید سه سال طول کشیده است.

 

تولید فلیپ فلاپ برای ورزشکاران با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

بر کسی پوشیده نیست که فناوری پرینت سه بعدی و کفش به خوبی با هم سازگار هستند. سفارشی سازی قسمت رویه یا کفی متناسب با پای فرد، طیف وسیعی از مواد که امکان تنفس بهتر پا را فراهم می آورند و سبکی و راحتی، از مزیای استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در صنعت تولید کفش است. امروزه تولیدکنندگان بیشتر و بیشتری در صنعت تولید کفش در طول توسعه محصولات جدید خود حداقل از یک مورد از فناوری های نوآورانه استفاده می کنند. برندهای ورزشی بی‌شماری از جمله آدیداس، ریباک یا نایک قبلاً با موفقیت از پرینت سه بعدی در فرایند تولید خود استفاده کرده اند. این بار صحبت از یک کفش ورزشی مد روز نیست، بلکه دمپایی است که برای ورزشکاران طراحی شده است.

تولید فلیپ فلاپ برای ورزشکاران با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
تولید فلیپ فلاپ برای ورزشکاران با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

فلیپ فلاپ پرینت سه بعدی شده شرکت ASICS

ساختار این کفش غیر معمول است و نمی‌ توان آن را به روش دیگری جز استفاده از چاپگر سه بعدی ساخت. این کفش دارای یک ساختار لانه زنبوری است که تنفس بهتر برای پاها و راحتی بیشتری را ارائه می دهد. شرکت ASICS در وب سایت خود در اینباره توضیح داد: “صندلACTIBREEZE™  برای کمک به بهبودی پس از دویدن شما تولید شده است. این کفش با ساختاری با طراحی پارامتریک، راحتی و تنفس بهتر را فراهم می کند. این مدل که کاملاً چاپ سه بعدی شده است، دارای ساختار شبکه ای ضخیمی است که به بدن و پاهای شما اجازه می دهد تا استراحت کنند و برای رقابت بعدی آماده شوند”.

فلیپ فلاپ پرینت سه بعدی شده شرکت ASICS
فلیپ فلاپ پرینت سه بعدی شده شرکت ASICS

مشخص نیست که از چه دستگاه و چه مواد پرینت سه بعدی برای ساخت این فلیپ فلاپ ها استفاده شده است، اما به نظر می رسد ساختار مشبک آن احساسی نرمی و راحتی بالایی را ارائه می دهد. این کفش برای ورزشکاران در مرحله ریکاوری صرف نظر از نوع رقابت مناسب است. برند ژاپنی ASICS فلیپ فلاپ های پرینت سه بعدی شده خود را به قیمت ۸۰ دلار در وب سایت خود به فروش می رساند. این کفش های یونیسکس فقط در رنگ مشکی موجود هستند.

  منبع: https://www.3dnatives.com

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdf پرینت سه بعدی فلیپ فلاپ برای ورزشکاران

به این پست امتیاز دهید
پرینت سه بعدی فلیپ فلاپ برای ورزشکاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.