پرینت سه بعدی وسایل نقلیه پایدار از خاک رس

شرکت خودروسازی هوندا جهت طراحی موتورسیکلت های برقی آینده خود با یک شرکت ایتالیایی تولید کننده پرینتر سه بعدی همکاری می کند. این شرکت ژاپنی با استفاده از یک فرآیند اکستروژن خاک رس، طرح خودروهای آینده خود را با کاهش ردپای محیطی برنامه ریزی کرده است که نکته ای بسیار مهم برای این برند می باشد. در حال حاضر هدف این شرکت این است که نمونه های اولیه را طراحی، و بررسی کند آیا نیازهای هوندا و بازار را برآورده می کنند یا خیر. اگر نتیجه منفی باشد، مطابق با تعهدات هوندا در زمینه پایداری اقتصادی و زیست محیطی، از مواد مورد استفاده برای پرینت سه بعدی می توان مجدداً استفاده کرد. پرینتر سه بعدی مورد استفاده در این پروژه دستگاهی با قابلیت تزریق پی در پی لایه های خاک رس صنعتی است.

 

ساخت وسایل نقلیه پایدار با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی و خاک رس

فناوری پرینت سه بعدی در خودروسازی برای اهداف زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه در اصل از این فناوری عمدتاً برای نمونه سازی سریع استفاده می شده است، اما به دلیل قابلیت های این تکنولوژی در کاهش وزن قطعات خاص در عین حفظ استحکام، اخیراً برای تولید قطعات نهایی مورد توجه قرار گرفته است. این امر به ویژه در مورد استفاده از مواد کامپوزیت مشهود است. همچنین فناوری پرینت سه بعدی به یک روش انتخابی برای کل فرآیند طراحی تبدیل شده است که برای کاربران امکان تصور قطعات پیچیده تر یا آزمایش مفاهیم را فراهم می کند. تکنولوژی پرینت سه بعدی فرایند های تکرار را نیز آسان تر و ارزان تر ساخته است. همچنین، علاوه بر مزایایی که فناوری پرینت سه بعدی ارائه می دهد، تکنیک پرینت مورد استفاده شرکت هوندا امکان استفاده از مواد با دوام تر با پایه خاک رس را فراهم می کند.

قطعات پرینت سه بعدی شده سفالی با قابلیت استفاده مجدد
قطعات پرینت سه بعدی شده سفالی با قابلیت استفاده مجدد

به طور دقیق تر، بخش تحقیق و توسعه هوندا در اروپا به دنبال ایجاد طرح های نوآورانه برای موتورسیکلت های آینده خود است. این شرکت به لطف استفاده از یک چاپگر سه بعدی می تواند قطعات سفالی را ایجاد کند که مستقیماً روی موتورسیکلت روی هم قرار بگیرند تا رندر نهایی ارزیابی شود. در پایان یک فرایند نزدیک به مدل سازی سنتی صورت خواهد گرفت. ابتدا یک قطعه چاپ می شود، سپس تیم هوندا برای رسیدن به نتیجه دلخواه روی آن با دست دوباره کار می کنند. این نوعی فرآیند تکنولوژیکی مدل سازی خاک رس است.

ساخت وسایل نقلیه پایدار با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی و خاک رس
ساخت وسایل نقلیه پایدار با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی و خاک رس

Antonio Arcadu ، مدلساز در بخش تحقیق و توسعه شرکت هوندا در اینباره توضیح داد: “برای حفظ این فرایند خلاقانه، ما نمی توانیم تنها به فناوری تکیه کنیم، ما به مدلسازهایی نیاز داریم که ارتباط خود را با ماده قطع نکنند: دست. اگرچه این یک فرایند تازه معرفی شده است، اما می تواند در بخش خودروسازی نوآورانه تلقی شود زیرا جریان جدیدی را ایجاد می کند که عمدتا افزودنی است و می تواند زمان پردازش را بهینه کرده و میزان مواد مورد استفاده در فرایندهای سنتی و کاهشی را کاهش دهد”. در واقع خاک رس پرینت سه بعدی شده را می توان برای چاپ بعدی مورد استفاده قرار داد. باید دید آیا این مفهوم جدید می تواند در ساخت موتورسیکلت ها یا خودروهای آینده نیز به کار گرفته شود.

منبع: https://www.3dnatives.com

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdf پرینت سه بعدی وسایل نقلیه پایدار از خاک رس

4.9/5 - (35 امتیاز)
پرینت سه بعدی وسایل نقلیه پایدار از خاک رس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *