پرینت سه بعدی پر الماس ترین حلقه

یک شرکت ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی در هند سال گذشته با ساخت انگشتری دارای بیشترین الماس در جهان، یک رکورد شگفت آور را شکست. این انگشتر به طور دقیق مزین به ۷۸۰۱ الماس می باشد. به لطف تکنولوژی پرینتر سه بعدی، این رکورد در سپتامبر سال گذشته در لیست رکوردهای جهانی گینس ثبت شد. این حلقه که The Divine – 7801 Brahma Vajra Kamalam نام دارد با استفاده از یک نرم افزارCAD  مدل سازی شد و قالب آن قبل از ریخته گری با استفاده از رزین ریخته گری مستقیماً پرینت سه بعدی شد.

ساخت پر الماس ترین حلقه جهان با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

هر روز تعداد بیشتری از فعالان در صنعت طلا و جواهر برای ایجاد قالب های سفارشی سازی شده پیچیده به تکنولوژی پرینتر سه بعدی روی می آورند. هدف، چاپ سه بعدی مدل جواهرات با موم است. سپس با مواد نسوز پیچیده می شود و بدین ترتیب تهیه قالب امکان پذیر می گردد. سپس موم داخل آن به منظور ایجاد خلأ درون قالب گرم شده و با فلز مذاب طلا، نقره یا برنز پر می شود. در انتها برای دستیابی به محصول نهایی، قالب شکسته می شود. امروزه جواهرسازان به لطف تکنولوژی پرینت سه بعدی می توانند مدل های مبتکرانه ای را خلق کنند که دستیابی به آنها با استفاده از فرایندهای ساخت معمولی غیرممکن است.

این امر سبب ایجاد انگیزه در Kotti Srikanth، مدیر فروشگاهDiamond Store by Chandubhai، برای استفاده از خدمات پرینت سه بعدی شد. هدف او طراحی یک انگشتر با حداکثر تعداد الماس و دانستن دقیق محل قرارگیری هر کدام بود. طراحان حلقه پس از تصور چندین طرح، در نهایت حلقه ای به شکل یک گل کاملیای هیمالیا را انتخاب کردند. این طرح یک تعادل کامل بین اشکال سنتی و مدرن ارائه می دهد.

ساخت پر الماس ترین حلقه جهان با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
ساخت پر الماس ترین حلقه جهان با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

طراحی سه بعدی CAD امکان مشاهده تعداد الماس های موجود در مدل را فراهم کرد و پس از آماده شدن فایل، همکاری با شرکت ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی آغاز شد. این شرکت خدمات پرینت سه بعدی توضیح داد که این انگشتر را به هفت قسمت یعنی شش گل و یک حلقه تقسیم کرده است که در آن هر گل اندازه متفاوتی دارد تا امکان روی هم چیده شدن آن ها را فراهم سازد. برای چاپ سه بعدی مدل حلقه از یک دستگاه پرینتر سه بعدی رزین استفاده شده است. مواد مورد استفاده به طور مستقیم قابل ریخته گری هستند که این امر ایجاد قطعه طلا را آسان می کند.

طبق گفته Kotti Srikanth، شرکت خدمات پرینت سه بعدی توانسته است گلبرگ ها و حلقه مورد نظر آن ها را با استفاده از موادی با کیفیت بالا تولید کند. آن ها قطعه پرینت سه بعدی شده را خیلی سریع دریافت کردند و حتی این شرکت خدمات پرینت سه بعدی به آن ها در قرار دادن تعدادی از الماس ها کمک کرده اند.

اجزای مختلف حلقه پرینت سه بعدی شده
اجزای مختلف حلقه پرینت سه بعدی شده

اگرچه این رکورد در نوامبر گذشته با یک حلقه دیگر دارای ۱۲،۶۳۸ الماس شکسته شد، اما این انگشتر به دلیل نقشی که پرینت سه بعدی در ایجاد آن داشته است قابل توجه است.

منبع: https://www.3dnatives.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

پرینت سه بعدی پر الماس ترین حلقه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *