ساخت کفش های پرینت سه بعدی شده ارگانیک با قابلیت بازیافت

مجموعه کفش ORGANIC حاصل همکاری بین یک دانشجوی کارشناسی ارشد از دانشگاه تمش باتا در زلین جمهوری چک به نام Lucie Trejtnarová و تولید کننده مواد، شرکتی به نام Fillamentum  و استودیوی طراحی شرکت Malai Design & Material  است. همانطور که از نام آن پیداست، این مجموعه کفش با دوام با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید می شود. هم چنین این کفش ها قابل بازیافت و یا قابل تبدیل به کود می باشد.

ساخت کفش های پرینت سه بعدی شده ارگانیک با قابلیت بازیافت

در مرحله اول کفه بیرونی کفش با استفاده از ماده TPU-based Flexfill 98A و بر روی یک چاپگر سه بعدی ، پرینت سه بعدی می شود. مواد Flexfill 98A تولید شده توسط شرکت Fillamentum قابلیت پردازش عالی و خواص مکانیکی خاصی را فراهم می کند. تولید کنندگان این فیلامنت ها، رشته های Flexfill را در دو درجه ۹۸A  و ۹۲A  ارائه می دهد. در مورد این پروژه ماده Flexfill درجه ۹۸A  به علت سخت تر بودن برای این بخش از کفش ها مناسب تر است. این قسمت از کفش به لطف خاصیت قابلیت پردازش آن کاملاً قابل بازیافت است. موردی که برای Lucie Trejtnarová در انتخاب مواد پرینت سه بعدی بسیار اهمیت داشت.

پرینت سه بعدی کفش با قابلیت بازیافت
پرینت سه بعدی کفش با قابلیت بازیافت

Lucie Trejtnarová توضیح داد: “ما در برابر هر یک از قدم هایی که بر می داریم مسئول هستیم. کفش های مجموعه Organic بر اساس یک اصل ساده ساخته شده اند: در پایان عمراین محصولات، شما می توانید هر دو قسمت را جدا کنید. رویه کفش قابلیت تبدیل شدن به کود را داشته و کفی آن قابل بازیافت می باشد تا دوباره بتوان از آن استفاده کرد. ”

چاپ سه بعدی کفش با قابلیت بازیافت
چاپ سه بعدی کفش با قابلیت بازیافت

قسمت فوقانی کفش از ماده  ازMalai  (همچنین به عنوان چرم نارگیل نیز شناخته می شود) و Piñatrex ساخته شده از برگ آناناس تولید می شود. چرم نارگیل دقیقاً مانند چرم واقعی انعطاف پذیر، بادوام بوده و در برابر آب مقاوم می باشد.Malai  از سلولز باکتریایی کاملاً ارگانیک و پایدار تولید شده است که بر روی ضایعات معماری حاصل از صنعت نارگیل در جنوب هند رشد می کند.

ساخت کفش های پرینت سه بعدی شده ارگانیک با قابلیت بازیافت
ساخت کفش های پرینت سه بعدی شده ارگانیک با قابلیت بازیافت

Lucie Trejtnarová همچنین توضیح می دهد که مفهوم ORGANIC هنگامی که وی پایان نامه خود با عنوان “Extravagance 3D” را در دانشگاه Tomas Bata انجام می داد شروع شد. وی گفت: “من در ابتدا در دانشگاه با ساخت مدل های سه بعدی و استفاده از چاپگرهای سه بعدی آشنا شدم که برای من یک چالش کاملاَ جدید بود. به منظور یادگیری مدل سازی سه‌ بعدی من یک دوره آموزشی نرم افزار مدل سازی سه بعدی SOLIDWORKS را در آکادمی هنر و طراحی Bezalel در اورشلیم گذراندم.”

در ویدیو زیر پرینت سه بعدی کفش قابل بازیافت را ببینید.

 

https://www.3dnatives.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdfpdf پرینت سه بعدی کفش با قابلیت بازیافت

تهیه و تنظیم از: پرینتر سه بعدی آیدیزاین

به این پست امتیاز دهید
پرینت سه بعدی کفش با قابلیت بازیافت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.