پرینت سه بعدی کفش های قابل بازیافت

یک شرکت در پورتلند به نامHILOS  روش کاملاً جدیدی برای ساخت کفش ارائه داده است که هنر و عملکرد را با یکدیگر ادغام می کند. این شرکت کفی زیرین، کفی میانی و کفی بیرونی سنتی یک کفش را در یک کفی پرینت سه بعدی شده واحد ترکیب می کند که الزامات عملکردی هر یک از این لایه ها را در یک ساختار کامل تجسم می بخشد.

توسعه کفش های کاملاً قابل بازیافت با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

نتیجه نهایی استفاده از فناوری پرینت سه بعدی در تولید کفی ها،  توسعه یک کفی نرم با قابلیت ارتجاعی در یک بستر انعطاف پذیر است. این ساختار با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی MultiJet Fusion و یک ماده جدید با انعطاف پذیری و قابلیت ارتجاعی یک کفش دویدن، چاپ می شود. شرکتHILOS  با ترکیب تکنولوژی و دست، نحوه ساخت کفش ها را تغییر می دهد و از فناوری پرینت سه بعدی برای حل چالش های طراحی و مسائل زیست محیطی استفاده می کند.

توسعه کفش های کاملاً قابل بازیافت با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
توسعه کفش های کاملاً قابل بازیافت با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

هر جفت کفش HILOS به گونه ای طراحی شده است که اجزای کفش می توانند از یکدیگر جدا شده و مجدداً مورد استفاده قرار گیرند. این سطح از فرایند دایره ای به معنی طراحی هدفمند از مفهوم تا تولید است. هدف از این فرایند، ساخت محصولاتی ماندگار در عین داشتن یک برنامه هدفمند پایان عمر محصول است. هر سفارشی در HILOS دارای یک برچسب بازگشت است تا مشتریان بتوانند کفش HILOS کارکرده خود را جهت بازیافت مجدد برای شرکت ارسال کرده و در خرید بعدی خود ۱۵ درصد تخفیف دریافت کنند. در مرحله بعد تیم HILOS اجزای کفش را از یکدیگر جدا کرده و مواد را برای شبکه ای از شرکای خود که می توانند رویه چرمی و کفی های چاپ سه بعدی شده را برای ساخت محصولات جدید بازیافت کنند ارسال می کند.

استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی، شرکت HILOS را قادر ساخت فقط آنچه که نیاز است را دقیقاً در زمان مورد نیاز تولید کند. این یک روش کاملاً جدید برای تولید کفش است که به تولید اضافی پایان می دهد و سبب تولید یک محصول با کیفیت و مناسب می شود. این به این معناست که اندازه های بیشتری به صورت شخصی سازی شده و بدون نگرانی در مورد موجودی قابل تولید است.

پرینت سه بعدی کفش های سفارشی توسط شرکت HILOS
پرینت سه بعدی کفش های سفارشی توسط شرکت HILOS

علاوه بر این، به لطف استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی، تولید هر جفت کفش  HILOSدر مقایسه با کفش های سنتی به میزان ۸۵ درصد آب کمتری مصرف می کند. این امر باعث صرفه جویی ۱۷۰۰ گالن آب برای هر جفت کفش می شود. طراحان، مهندسان و هنرمندان در HILOS از فناوری پرینتر سه بعدی برای تولید کفش های سفارشی سازی شده برای هر مشتری و نه برای قفسه فروشگاه ها استفاده می کنند. این شرکت با تولید کفش سفارشی در صورت تقاضا، به جای کنار گذاشتن کارگران به آنها قدرت داده و از آنها تجلیل می کند. HILOS در حال ساختن آینده ای برای محصولات شخصی سازی شده ای است که به صورت محلی و پایدار ساخته می شوند.

منبع: https://www.3dprintingmedia.network

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

4.8/5 - (38 امتیاز)
پرینت سه بعدی کفش های قابل بازیافت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.