سفارش پرینت سه بعدی کفی کفش

در حالی که تعدادی از شرکت های بزرگ مانند آدیداس و اکو بازار کفش های پرینت سه بعدی شده راه به عنوان هدف قرار داده اند، هنوز هم دیگر کمپانی ها در حال یافتن راه های هیجان انگیز برای بهبود این حوزه سودآور مد هستند. البته تولید کفش های مد روز تنها یکی از کاربرد های کوچک این فناوری است. نگرانی های عملی بیشتری از قبیل راحتی، ارزش مادی و برای مصرف کنندگان ورزشکار، دوام و کاهش درد وجود دارد. یک کمپانی استارت آپ هندی به نام  ShapeCrunch مسیر دیگری انتخاب کرده است، این شرکت به جای پرینت سه بعدی تمام کفش، از تکنولوژی پرینت سه بعدی برای تولید کفی های سفارشی سازی شده استفاده کرده است.

پرینت سه بعدی و سفارشی سازی کفش

پرینت سه بعدی کفی کفش سفارشی
پرینت سه بعدی کفی کفش سفارشی

گروه پرینتر سه بعدی ShapeCrunch ماموریت شایسته تری نسبت به تنها فروش برخی از محصولات خود دارد. این شرکت قصد دارد ثابت کند که کفی های سفارشی سازی شده و یک جفت کفش ارزان قیمت همه آن چیزی است که ما به آن نیاز داریم. آنها محصولات خود را عمدتا به عنوان یک کالای پزشکی به فروش می رسانند، تا جایی که کفش های خود را تنها از طریق کلینیک های پزشکی و پزشکان واجد شرایط به فروش می رسانند. کفی های ShapeCrunch در مقایسه با سایر کفی ها ضخیم تر، با پشتیبانی قوی تر و شیب هایی برای راحتی بیشتر فرد هستند. طیق گفته این شرکت، این کفی های چاپ سه بعدی شده نه تنها ارزان تر هستند، بلکه از آسیب های احتمالی در زمان دویدن جلوگیری می کنند.

پرینت سه بعدی و مدرنیزه کردن کفش های دویدن و کاهش درد

پرینت سه بعدی کفی کفش سفارشی
پرینت سه بعدی کفی کفش سفارشی

ShapeCrunch در مورد جنبه های پزشکی بسیار جدی می باشد و پزشکان را ملزم به وزن کردن طرح ها کرده است. در وب سایت این شرکت یک بخش کامل در زمینه مشکلات مختلف پا که یک شخص می تواند با آن درگیر باشد و هم چنین موقعیت درمانگاه ها گذاشته شده است. برای خریدن کفی چاپ سه بعدی شده خود می توانید سفارش پرینت سه بعدی خود را در وب سایت ثبت کرده و یا از طریق یک پزشک اقدام به خریداری کنید. پزشکان همچنین می توانند در برنامه های شرکت مشارکت کنند.

تا کنون، ۱۰۰ نفر از پزشکان از کشور های ایالات متحده، هند و سنگاپور برای عضو شدن در برنامه های شرکتShapeCrunch  ثبت نام کرده اند. این سیستم تضمین می کند که به مصرف کنندگان یک نسخه دقیق مناسب پایشان با استفاده از قابلیت های سفارشی سازی تکنولوژی پرینت سه بعدی ارائه دهد.

این یک روش مبتنی بر داده است که از نقاط دقیق به منظور مطابقت کفی با مشخصات پای بیمار استفاده می کند. این شرکت محصولات خود را در دو دسته گسترده شامل کفش های رسمی و کفش های دویدن ارائه می دهد. آنها به کاربران توصیه می کنند تا هنگام تعویض کفش، کفی را تغییر دهند.

پرینت سه بعدی و پیشرفت سفارشی سازی کفی کفش

پرینت ۳ بعدی کفی کفش
پرینت ۳ بعدی کفی کفش

کفش های مرسوم نیازمند پدهای خلاء یا ریخته گری POP برای اثرگذاری هستند، که کاملا دستی می باشد. این در حالی است که ShapeCrunch ابتدا کفی ها را با استفاده از ۳ تصویر توسعه داده و سپس فرایند به صورت خودکار انجام می شود. این شرکت ابزار اندازه گیری را برای فیزیوتراپیست ها فراهم می کند تا بتوانند اندازه کفش و عرض پا را به طور دقیق اندازه گیری کنند.

گاندی، یکی از بنیانگذاران  Shapecrunchمی گوید: “یکی از تصاویر صفحه ای است. تصویر دوم از سمت جانبی تهیه می شود. ما میزان قوس، نقطه شروع، نقطه پایانی و هر چیز لازم  دیگر را بررسی می کنیم. سپس ما تصویر سوم را از پشت از جایی که انحراف بسیار زیادی وجود دارد (در پاشنه) تهیه می کنیم. ما درمورد محدودیت های قوس و سایر پارامترها تصمیم می گیریم.”

سپس پزشکان چند سوال پزشکی مطرح کرده و تاریخچه پزشکی مصرف کننده را مورد بررسی قرار می دهند. آنها مناطق دردناک هر دو پا را مشخص کرده و در سایت شرکت آپلود می کنند. ShapeCrunch از تمامی این داده ها برای ایجاد یک کفی، کاملا مطابق با نیازهای بیمار بهره می برند. این سیستم در توسعه وسایل کمکی برای مراقبت بهتر از پا و محصولات تخصصی برای مطابقت با نیازهای پزشکی فرد بسیار مفید می باشد. امیدوارم چنین وسایلی بتوانند روز به روز بیشتر به ویژه برای افراد کم بضاعت و سالخورده مورد دسترس قرار بگیرد.

منبع: https://3dprinting.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdfپرینت سه بعدی کفی کفش سفارشی

تهیه و تنظیم از: پرینتر سه بعدی آیدیزاین

 

پرینت سه بعدی کفی کفش سفارشی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *