پرینت سه بعدی کیت گردونه صفحه گرامافون

تکنولوژی پرینت سه بعدی با گذشت زمان به یک فناوری بزرگ در دنیای موسیقی تبدیل شده است. فناوری پرینتر سه بعدی مزایای زیادی را چه برای ساخت و شخصی سازی سازها و چه برای بهبود کیفیت صدا، برای صنعت موسیقی فراهم کرده است. به دنبال استقابل سایر صنایع از فناوری های ساخت افزایشی، روز به روز موارد کاربردی جدیدی برای این تکنولوژی پیدا شده است. یک شرکت استارت آپ به نامFrame Theory 3D  با توجه به این موضوع پروژهSongBird ، یک کیت گردان قابل چاپ سه بعدی برای دوستداران موسیقی و علاقه مندان به پروژه های DIY (خودت انجام بده)، را راه اندازی کرد. تاکنون این پروژه با استقبال خوبی روبرو شده است. در حال حاضر کمپین KickStarter بیش از دو برابر هدف اصلی خود یعنی ۲۵۴۴۲ پوند یا ۳۵۹۵۲ دلار جمع آوری کرده است.

ساخت کیت گردونه صفحه گرامافون با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

پروژه SongBird که نمایش آن در اکتبر سال جاری برنامه ریزی شده است، بیش از هر چیز ابزاری برای آشنایی تازه کاران با تکنولوژی پرینت سه بعدی می باشد. طبق گفته شرکت انگلیسیFrame Theory 3D ، این کیت پلاتینی با استفاده از اکثر چاپگرهای سه بعدی رومیزی قابل پرینت است و توانایی خواندن کل آلبوم ها را دارد. Charlie Ransford، یکی از بنیانگذاران شرکت Frame Theory 3D ،در اینباره توضیح داد: “Songbird  یک کیت برد قابل چاپ سه بعدی آموزشی است که برای چاپ با استفاده از تقریباً هر چاپگر سه بعدی رومیزی طراحی شده است. هر مرحله از ساخت نه تنها کار کاربر، بلکه دلیل آن را نیز در یک تجربه یادگیری عملی برای کاربر توضیح می دهد.”

ساخت کیت گردونه صفحه گرامافون با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
ساخت کیت گردونه صفحه گرامافون با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

یک صفحه قابل پرینت سه بعدی

دو کیت پلاتین تا اکتبر در دسترس قرار خواهد گرفت: کیت های پرینت سه بعدی شده آماده همراه با تمام قطعات از پیش چاپ شده، و کیت های قابل ساخت که برای افرادی در نظر گرفته شده است که مایل به چاپ قطعات با استفاده از دستگاه پرینتر سه بعدی FDM خود هستند. شرکت Frame Theory 3D در مورد طول عمر Songbird تأکید می کند که آنها این دستگاه را محکم و با دوام طراحی کرده اند و همه قطعات نیز به راحتی قابل چاپ مجدد و یا تعویض می باشند، که نشان دهنده وفاداری این شرکت به محیط زیست است. پس از عرضه SongBird در بازار، انتظار می رود که قیمت کیت های قابل ساخت ۱۵۰ پوند معادل ۲۱۲ دلار و قیمت کیت های پرینت سه بعدی شده آماده ۲۵۰ پوند معادل ۳۵۳ دلار باشند.

طبق گفته شرکتFrame Theory 3D ، ساخت، پیکربندی صفحه گردان و شروع پخش رکوردها بر روی آن تنها ۲ ساعت طول می کشد. در حالی که سازندگان SongBird اظهار داشته اند که اکثر چاپگرهای سه بعدی رومیزی می توانند اجزای سازنده را چاپ کنند، با این حال آن ها عنوان کرده اند که دستگاه باید دارای حداقل حجم پرینت ۲۲۰ در ۲۲۰ در ۵۰  میلی متر باشد. به لطف خروجی هایRCA ، صفحه چرخان را می توان پس از مونتاژ به تقویت کننده های صدا متصل کرد. این فرایند مطمئناً کاربر پسند است و کاملاً مطابق با هدف شرکت می باشد.Kiran ، یکی از بنیانگذاران Frame Theory 3D به طور خلاصه بیان کرد: “ما می خواهیم این تصور که چاپ سه بعدی فقط برای نمونه سازی سریع می تواند مورد استفاده قرار گیرد را به چالش بکشیم و ثابت کنیم که شما می توانید با استفاده از چاپ سه بعدی در خانه خود محصولات با کیفیت عالی تولید کنید”.

منبع: https://www.3dnatives.com

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

پرینت سه بعدی کیت گردونه صفحه گرامافون

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *