یک شرکت سوئدی به تازگی از یک گیتار پرینت سه بعدی شده  فلزی به عنوان اولین گیتار چاپ سه بعدی شده ضد ضربه رونمایی کرده است.

ساخت گیتار پرینت سه بعدی شده ضد ضربه

چاپ سه بعدی گیتار ضد ضربه
چاپ سه بعدی گیتار ضد ضربه

بدن اصلی گیتار با استفاده از چاپگر سه بعدی DMLS و پودر تیتانیوم ساخته شده است. هر یک از لایه هایی که بدنه گیتار را تشکیل می دهند ضخامتی کمتر از رشته های موی انسان دارند. گردن گیتار و تخته پرده توسط شرکت Sandvik Coromant با استفاده از یک بلوک جامد از فولاد ضد زنگ بازیافتی ماشینکاری شده است. خرک ها و سیم گیر ها که رشته ها را به آن متصل می کنند نیز با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی ساخته شده اند.

ساخت گیتار پرینت سه بعدی
ساخت گیتار پرینت سه بعدی

آملی نوربی، مهندس ساخت افزایشی در شرکت Sandvik گفت: “تکنولوژی پرینت سه بعدی برای ما امکان ساخت طرح های بسیار پیچیده و در اندازه های کوچک را فراهم می کند. این فناوری به ما اجازه تولید قطعات سبک تر، انعطاف پذیرتر، با استحکام بیشتر و ساختارهای داخلی را می دهد که با روش های سنتی مرسوم امکان پذیر نمی باشد. هم چنین این روش با استفاده از مقدار مورد نیاز از مواد در کاهش پسماندها و پایداری قطعات موثر می باشد”.

تست ضربه گیتار پرینت سه بعدی شده فلزی
تست ضربه گیتار پرینت سه بعدی شده فلزی

Sandvik برای اثبات مقاومت محصول خود، Yngwie Malmsteen افسانه ای را به چالش کشید! Yngwie Malmsteen یک گیتاریست افسانه ای سوئدی است که به خاطر نمایش های هنرمندانه و همچنین خشمش بر روی گیتار های خود شهرت دارد. وی ۳۰ آلبوم ساخته است و ادعا می کند که در طی ۴ دهه فعالیت خود، یکصد عدد گیتار را شکسته است. این ویژگی ها Yngwie Malmsteen را به گزینه ای مناسب برای تست گیتار سه بعدی چاپ سه بعدی شده با تیتانیوم تبدیل کرده است.

Malmsteen  در اجرای خود در مقابل چشم گروهی از مردم در خارج از میامی که با هیجان کار او را تماشا می کردند بهترین کارها برای شکستن گیتار را به کار برد.Yngwie Malmsteen گفت: “نتیجه شگفت انگیز است. من از هر آنچه که می دانستم برای شکستن این گیتار استفاده کردم اما این گیتار یک غول است. ”

پرینت سه بعدی گیتار ضد ضربه
پرینت سه بعدی گیتار ضد ضربه

مهندسین شرکت sandvik با اندی هولت، طراح گیتار های شناخته شده Drewman برای تطابق با استانداردهای موسیقی Malmsteen و سبک سریع و رعد و برق مانند او همکاری کردند.

نقطه ضعیف در هر گیتار جایی است که گردن گیتار به بدن وصل می شود. Sandvik با فرزکاری گردن و مرکز اصلی بدن به عنوان یک قطعه این مشکل را حل کرد. هولت گفت: “شما می توانید از این گیتار به عنوان یک چکش استفاده کنید و باز هم این گیتار خواهد شکست.”

گیتار ضدضربه پرینت سه بعدی شده
گیتار ضدضربه پرینت سه بعدی شده

چالش بعدی این بود که پرده و گردن را به عنوان بدن گیتار گسترش دهند. این راه حل، شکل جدیدی از ساختار شبکه ای فوق سبک را بین گردن گیتار و تخته پرده شکل داد.

Klas Forsström، رئیس بخش ماشین کاری شرکت Sandvik می گوید:” ما محصولات را برای مصرف کنندگان نمی سازیم، بنابراین مردم نمی دانند که چقدر روش های ما از تولیدات کنونی جلوتر است. ساخت یک گیتار ضد ضربه برای نوازنده ای مانند Malmsteen نشان دهنده ویژگی های برجسته و قابلیت های است که ما برای رفع تمامی چالش های پیچیده ساخت و ساز فراهم آورده ایم.”

در فیلم زیر تست ضربه این گیتار را مشاهده کنید.

 

منبع: https://www.3ders.org/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdf

pdf پرینت سه بعدی گیتار ضد ضربه

تهیه و تنظیم مقاله از : خدمات پرینت سه بعدی آی دیزاین

پرینت سه بعدی گیتار ضد ضربه
Summary
Review Date
Reviewed Item
پرینت سه بعدی گیتار ضد ضربه
Author Rating
31star1star1stargraygray

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *