پرینت سه بعدی یک موتورسیکلت مدرن

گالری Haas Moto Museum and Sculpture Gallery در دالاس مجموعه گسترده ای شامل بیش از ۲۰۰ موتورسیکلت منحصر به فرد را از سال ۱۸۹۹ تا به امروز را در خود جای داده است. هم اکنون یک موتورسیکلت برقی زیبا شرکت  Fuller Motoبا قطعات پرینت سه بعدی شده تیتانیومی به این مجموعه اضافه شده است. در طول این سال ها تعداد زیادی موتور سیکلت سفارشی با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی ساخته شده اند اما هیچ یک شبیه موتور سیکلت جدید شرکت Fuller Moto نیست. موتور سیکلت ۲۰۲۹ Fuller Moto یک اثر هنری واقعی است.

ساخت قطعات تیتانیومی یک موتور سیکلت با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

Bobby Haas صاحب موزهHaas Moto Museum and Sculpture Gallery  در یک پست وبلاگ در مورد موتورسیکلت ۲۰۲۹ گفت: “ما می دانیم کاری که انجام می دهیم قبلاً هرگز انجام نشده است. هیچ طرح کلی وجود ندارد و چرخه تولیدی در حال انجام نیست. ما در حال انجام یک کار هنری هستیم. این اثر بی نظیر است. “

موتورسیکلت ۱۹۲۹ Majestic یک وسیله شگفت انگیز است که توسط Fuller Moto به عنوان یک طراحی مدرن و پیشرفته معرفی شده است. استفاده از مدل اصلی برای ایجاد یک هنر مدرن غیر متعارف در عین حفظ ماهیت اصلی و زیبایی شناسی مدل های پیشین یک کار بسیار دشوار است. اما تیم Fuller Moto به سرپرستی Bryan Fuller بیش از این را می تواند انجام دهد.

ساخت قطعات تیتانیومی یک موتور سیکلت با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
ساخت قطعات تیتانیومی یک موتور سیکلت با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

فولر گفت: ” من تنها چند بار در حرفه ام چنین وسیله شگفت انگیزی ساخته ام. موتورسیکلت ۲۰۲۹ ترکیبی از نوآوری و عشق من به فلز است.”

ساخت موتور سیکلت روندی تقریباً مشابه آنچه در گذشته بوده است دارد اما فناوری های مدرن مانند پرینت سه بعدی به بازسازی یک وسیله و توسعه طرح های خلاقانه جدید کمک می کنند.

فولر به دنبال ایجاد عناصر طراحی جدید و پیچیده برای موتورسیکلت ۲۰۲۹ بود که ساختن آنها با روش های سنتی دشوار است. به همین دلیل وی تصمیم گرفت برای ساخت قطعات اصلی شاسی موتور سیکلت از تکنولوژی پرینت سه بعدی فلز استفاده کند. Fuller از استخوان های انسان و طراحی های تولیدی و پارامتری برای فرمان و قطعات تعلیق الهام گرفته بود.

موتورسیکلت پرینت سه بعدی شده شرکت Fuller Moto
موتورسیکلت پرینت سه بعدی شده شرکت Fuller Moto

آن ها به منظور دستیابی به بهترین شکل و کارکرد برای قطعات پرینت سه بعدی شده موتور سیکلت۲۰۲۹، ابعاد مدل CADرا ارائه دادند و Fuller Moto مدل ها را برای یک طراح به نام  Nick Pugh که با استودیوهای فیلم مانند دیزنی، فاکس و سونی کار کرده بود ارسال کرد. برخی از عناصر مهم موتورسیکلت ۲۰۲۹ از تیتانیوم قوی و در عین حال سبک وزن و با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخته شدند. نسبت استحکام به وزن تیتانیوم بسیار بالا است و این امر این ماده را برای چنین کاربردهایی ایده آل می کند.

این موتورسیکلت برقی دارای چرخ های پلی کربنات، بدنه آلومینیومی مشابه نسخه اصلی و قطعات پرینت سه بعدی شده است. قسمت های داخلی بدنه موتورسیکلت ۲۰۲۹ با رنگ آبی تیره اسپری شدند تا رنگ آن را روی موتورسیکلت نقره ای منعکس کنند. موتورسیکلت برقی Fuller Moto 2029 با قطعات پرینت سه بعدی شده در نمایشگاه Handbuilt Motorcycle Show در معرض نمایش عمومی قرار خواهد گرفت.

منبع: https://3dprint.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

پرینت سه بعدی یک موتورسیکلت مدرن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *