پرینت سه بعدی شیلدهای محافظ صورت پزشکی در ایران

بسیاری از شرکت هایی که در زمینه پرینت سه بعدی فعالیت می کنند به مبارزه علیه ویروس کرونا پرداخته اند. در این میان شرکت پرینتر سه بعدی آی دیزاین نیز به منظور پشتیبانی از کادر درمان اقدام به تولید شیلد های محافظ صورت به روش پرینتر سه بعدی کرده است. ماسک طراحی شده توسط این شرکت یک شیلد محافظ صورت پرینت سه بعدی شده است که روی یک ماسک جراحی معمولی قرار می گیرد. این ماسک ها از چشم ها محافظت می کنند و مانع از گسترش میکروب ها و باکتری ها می گردند. این تیم تنها طی سه روز ده ها نمونه اولیه تولید کرد که برای آزمایش های میدانی و بررسی به بیمارستان فرستاده شده اند. برای سفارش این شیلد ها با ما تماس بگیرید. 

پرینت سه بعدی شیلد های محافظ صورت پزشکی جهت مبارزه با ویروس کرونا در ایران

شاید با این نوع ماسک های محافظ آشنایی داشته باشید. در حقیقت شرکت پرینتر سه بعدی آیدیزاین از فایل های موجود در فضای مجازی استفاده کرد که بعداَ برای پرینت سه بعدی آسان تر تغییراتی در آن ها ایجاد کرده است. شرکت آیدیزاین تا جای امکان طرح هایی را جمع آوری و با کارشناسان به منظور اعتبار سنجی عملکرد آن ها همکاری کرده است. نحوه قرارگیری محافظ روی پیشانی به طوری که اذیت کننده نباشد، قرار گری طلق به صورتی که قابل تعویض باشد و جنس طلق که ضد خش باشد و خود دارای جنس حساسیت زا نباشد، نکات مهمی هستند که باید در زمان طراحی محافظ ها مورد توجه قرار گیرند.

پرینت سه بعدی شیلد های محافظ صورت پزشکی جهت مبارزه با ویروس کرونا در ایران
پرینت سه بعدی شیلد های محافظ صورت پزشکی جهت مبارزه با ویروس کرونا در ایران

ایمنی شیلد های محافظ صورت پرینت سه بعدی شده

تیم آیدیزاین تصمیم گرفت راه حلی برای محافظت از کل صورت جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بیابد که بتواند روی ماسک های معمولی N95 قرار بگیرد. در واقع یک شیلد محافظ صورت پرینت سه بعدی شده سؤالاتی درباره مقاومت پلاستیک در هنگام تنفس، ایجاد بخار بر روی طلق و همچنین ایجاد محل تجمع و پرورش میکروب ها را ایجاد می کند. متخصصان بهداشت و درمان نمی توانند این ریسک را بپذیرند. به همین دلیل چنین محافظ هایی در نگاه اول محدود کننده به نظر می رسند.

ایمنی شیلد های محافظ صورت پرینت سه بعدی شده
ایمنی شیلد های محافظ صورت پرینت سه بعدی شده

در حال حاضر شرکت پرینت سه بعدی ما می تواند با استفاده از بخشی از ظرفیت دستگاه های پرینتر سه بعدی خود، روزانه تا ۵۰ شیلد محافظ صورت به منظور مقابله با ویروس کرونا تولید کند. بنابراین پرینت سه بعدی اگرچه نسبت به فرآیند های قالب سازی از نرخ تولید پایین تری برخوردار است، ولی نیازی به صبر کردن برای نهایی شدن قالب در مدت زمان حدود ۴۵ روز را ندارد. در حال حاضر طرح این ماسک ایمن تکمیل شده مورد تأیید قرار گرفته است. دقت کنید که ویروس می تواند ۴۸ تا ۹۰ ساعت روی پلاستیک زنده بماند و پلاستیک ها پس از استفاده به راحتی قابل ضدعفونی نیستند. بنابراین در حال حاضر این شیلد ها برای استفاده به عنوان محافظی جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا یکبار مصرف هستند.

ماده مورد استفاده جهت پرینت سه بعدی شیلد های محافظ صورت

پرینت سه بعدی بخش های مختلف شیلد های محافظ در حدود ۲ ساعت زمان می برد. شرکت پرینت سه بعدی آی دیزاین استفاده از فیلامنت پرینت سه بعدی PLA را توصیه کرده است. استفاده از ساختارهای ساپورت لازم نیست. در پایان شما به یک کش معمولی با پهنای مناسب جهت اتصال هر دو انتهای ماسک و یک طلق پلاستیکی با ضخامت کافی برای قرارگیری در قسمت جلو شیلد احتیاج دارید. هر طلق برش داده شده با حداقل ضخامت ۰٫۵ میلی متر می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پرینتر سه بعدی آیدیزاین  تولید کننده و ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی می تواند در این زمینه شما را راهنمایی‌کند . همچنین می توانید برای سفارش شیلد های محافظ صورت با ما تماس بگیرید.

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

به این پست امتیاز دهید
پرینت سه بعدی شیلدهای محافظ صورت پزشکی در ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.