پرینت سه بعدی عینک با استفاده از لوبیا

یک شرکت عینک سازی اتریشی به نامRolf Spectacles ، مجموعه ای از عینک های پرینت سه بعدی شده گیاهی را با استفاده از دانه لوبیا توسعه داده است. آخرین مجموعه عینک شرکت Rolf در شش رنگ مختلف و ۲۳ طرح قاب متنوع ارائه می شود.

ساخت عینک با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی و دانه لوبیا

Rolf یک شرکت خانوادگی است که در Tyrolean Alps در اتریش واقع شده است. Roland Wolf در سال ۲۰۰۷ به همراه Marija Iljazovic، با استفاده از دستگاه شیردوشی، ترمزهای موتور، سیلندر های قدیمی و یک میز قهوه شروع به آزمایش برای ساخت عینک های با لولا ها و قاب های چوبی در زیرزمین خود کردند. این زوج تنها دو سال بعد شرکت Rolf را تأسیس کردند و خواهران و برادران خود Christian Wolf وMartin Iljazovic را نیز به تیم اضافه کردند. این شرکت در سال ۲۰۱۹، ۳۹ نفر را استخدام کرده بود و عینک های خود را در بیش از پنجاه کشور جهان به فروش می رساند.

در حالی که شرکتRolf  بیشتر به تولید عینک های چوبی معروف است، عینک هایی را با استفاده از مواد گیاهی، تیتانیوم، سنگ و شاخ تولید می کند. عینک های شرکت Rolf بدون پیچ ساخته می شوند، به این معنی که به هیچ گونه نگهداری و مراقبت نیاز ندارد. همه عینک ها را می توان در یک مرحله چاپ کرد، زیرا لولا و قاب در یک قطعه واحد چاپ سه بعدی می شوند. این امر تعداد تأمین کنندگان خارجی و قطعات اضافی مورد نیاز را کاهش می دهد.

ساخت عینک با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی و دانه لوبیا
ساخت عینک با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی و دانه لوبیا

پایداری عینک های پرینت سه بعدی شده

عینک های شرکت Rolf گیاهی و سازگار با محیط زیست هستند و از منابع تجدید پذیر ساخته شده اند. این مجموعه با استفاده از لوبیای پودر شده و آب پرینت سه بعدی شده است. مواد پرینت سه بعدی تولید شده انعطاف پذیر، طبیعی و مناسب پوست است. لوبیا یک درختچه یا درخت است که به راحتی و به سرعت دوباره پر می شود. این گیاه در محیط های خشک که در آن حداقل رشد جنگل وجود دارد رشد می کند، بنابراین استفاده از آن موجب جنگل زدایی نمی گردد. علاوه بر این، لوبیا نسبتاً در برابر خشکی مقاوم است و می توان آن را در زمین های حاشیه ای کشت کرد که این موضوع لوبیا را به ماده ای قابل اطمینان و سودآور تبدیل می کند.

پایداری عینک های پرینت سه بعدی شده
پایداری عینک های پرینت سه بعدی شده

عینک های پرینت سه بعدی شده نشکن

عینک های شرکتRolf  عملاً نشکن هستند. این فرضیه توسط Galileo آزمایش شد. این عینک های ساخته شده به روش پرینتر سه بعدی، با هدف افزایش استحکام تحت چندین آزمایش قرار گرفتند. ضربه خوردن توسط یک فوتبالیست، نشستن روی آن، انداختن از ارتفاع ۱۱۴ متری و حتی عبور یک ماشین از روی آن جزو این آزمایشات بوده اند. این ماده به راحتی از رقبای تیتانیوم و پلاستیک خود پیشی گرفته است.

انعطاف پذیری این عینک ها را در ویدیو زیر ببینید.

منبع: https://www.3dnatives.com/

4.8/5 - (39 امتیاز)
پرینت سه بعدی عینک با استفاده از لوبیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.