مروری بر کفش های پرینت سه بعدی شده آدیداس

امروزه تولیدکنندگان پوشاک ورزشی مانند آدیداس خط تولید کفش های پرینت سه بعدی شده خود را برای سازگاری بیشتر گسترش داده اند. شرکت آدیداس در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که خط تولید کفش های ۴ بعدی خود با کفی های میانی چاپ سه بعدی شده را آغاز کرده است. در این مقاله نگاهی به کفش های توسعه یافته با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی شرکت آدیداس از سال ۲۰۱۷ می اندازیم.

تولید کفش با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی توسط شرکت آدیداس

آدیداس در سال ۲۰۱۷ ابتدا فقط از ۵۰۰۰ جفت کفش چاپ سه بعدی شده رونمایی کرد و قصد داشت تا سال ۲۰۱۸، ۱۰۰۰۰۰ جفت طرح پرینت سه بعدی شده را بفروشد. به نظر می رسد این شرکت به هدف خود دست یافته است، این کفش ها در سراسر دنیا در فروشگاه های محلی آدیداس و فروشگاه های اوت لت آنلاین موجود می باشند. با این حساب به نظر می رسد که کفش های پرینت سه بعدی شده کاملاً در ذهن عموم جای گرفته اند. از آن زمان شرکت آدیداس نه تنها روی کفش های Futurecraft تمرکز کرده است، بلکه مدل Ultra 4D را نیز به کفش های پرینت سه بعدی شده خود اضافه کرده اند.

آدیداس Ultra 4D کفش های پرینت سه بعدی شده
آدیداس Ultra 4D کفش های پرینت سه بعدی شده

خط تولید کفش های Futurecraft 4D امسال، بر اساس کفش های اولیه سال ۲۰۱۷ می باشد که در طیف گسترده تری از رنگ ها در بازار موجود است. در تولید کفش های Futurecraft.Strung از رباتی برای قرار دادن بهینه نخ های جداگانه در قسمت رویه کفش مطابق با داده های بیومتریک ورزشکار، استفاده شده است.

ربات مورد نظر را می توانید در شکل زیر مشاهده کنید:

فناوری جدید شرکت آدیداس
فناوری جدید شرکت آدیداس

کفش Futurecraft.Strung و نمای نزدیک نخ های بافته شده با استفاده از ربات منحصربه فرد شرکت آدیداس در تصویر زیر قابل مشاهده است. همانطور که می بینید، آنها در این نسخه از  یک کفی میانی چاپ سه بعدی شده استفاده کرده اند. کفش Futurecraft.Strung سال گذشته رونمایی شد و در اواخر سال ۲۰۲۱ در دسترس قرار خواهد گرفت.

نمای نزدیک کفش Futurecraft.Strungآدیداس با کفی میانی پرینت سه بعدی شده
نمای نزدیک کفش Futurecraft.Strungآدیداس با کفی میانی پرینت سه بعدی شده

تولید انبوه کفش با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

در حالی که کفش های Futurecraft.Strung به دلیل ماهیت بسیار سفارشی بودن در قفسه های فروشگاه ها مشاهده نمی شوند، مدل Futurecraft 4D را می توان از فروشندگان مختلف تهیه کرد. هنگامی که اولین نسخه کفشFuturecraft 4D Fusio  در اوایل سال جاری معرفی شد، بسیار مورد توجه قرار گرفت. این کفش به رنگ نارنجی و صورتی و مشکی و با استفاده از ماده پرینت سه بعدی TPU (ماده ای که طرفداران چاپ سه بعدی به خوبی آن را می شناسند) توسعه یافته است. طبق بررسی های انجام شده ، این کفی های میانی پرینت سه بعدی شده بسیار راحت تر از کفی های استانداردی که با استفاده از قالب سازی تولید می شوند هستند.

کفش Futurecraft 4D Fusio آدیداس
کفش Futurecraft 4D Fusio آدیداس

منبع: https://3dprinting.com

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

4.9/5 - (39 امتیاز)
مروری بر کفش های پرینت سه بعدی شده آدیداس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.