چاپ سه بعدی کفش های سه بعدی

یک استودیوی طراحی نوظهور به نامIca & Kostika  در ژانویه سال جاری از مجموعه کفش های خود با نامExobiology  که با تکنولوژی چاپ سه بعدی تولید شده اند، رونمایی کرد. در حال حاضر این کفش ها جهت خرید در وب سایت استودیوی Ica & Kostika  قابل دسترسی می باشند.

Ica Paru موسس استودیویIca & Kostika  گفت: “این کفش ها یک مجموعه برگرفته از سیستم های طبیعی است که باعث ایجاد پیچیدگی های زیبا و اینکه ما چگونه می توانیم برای ایجاد یک طرح مهندسی شده براساس خواسته هایمان از طبیعت فراتر برویم گردیده است.”

هر کفش از این مجموعه با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی ساخته می شود. اگرچه پوشیدن این طرح ها ممکن است خطرناک باشد، اما مطمئناً از لحاظ ظاهری زیبا به نظر می رسند و دارای اسامی مانند Seahorse Metal ، Coral Branch DIY ، Seahorse Metal  و Mycelium Wedge Metal هستند.

کفش های چاپ سه بعدی شده فلزی
کفش های چاپ سه بعدی شده فلزی

قیمت این کفش ها همانند پاشنه هایشان زیاد است. شما می توانید انتظار داشته باشید برای این “مجسمه های کفش پوشیدنی” از ۵۰۰ دلار تا ۱۰،۰۰۰ دلار بپردازید. خبر خوب این است که اگر سایز پای شما کوچک است به این معنی است که قیمت هر جفت بسته به سایزکفش شما متفاوت است.

از آنجا که این کفش ها اثرهای هنری پوشیدنی هستند لیست طولانی از محدودیت هایی مانند نگهداری از آن ها در جاکفشی بدون استفاده از آن ها، تمیز کردن آنها با آب و صابون و امکان پوشیدن آنها به صورت ایده آل فقط روی سطوح فرش را ایجاد می کند. همچنین این نکته را باید در نظر داشت که این کفش ها ظریف هستند و به راحتی آسیب می بینند.

کفش های پرینت سه بعدی شده فلزی
کفش های پرینت سه بعدی شده فلزی

اگر با قیمت های بالای این کفش ها مشکل ندارید می توانید برای سفارش یک جفت از آن ها به وب سایت جدید این استودیو مراجعه کنید. کلیه کفش های Ica & Kostika از طریق شرکت های چاپ سه بعدی ساخته شده اند. این کفش ها با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی SLS به صورت فلزی و پلاستیکی چاپ می شوند.

اگرچه این کفش ها براساس سفارش ساخته می شوند اما مناسب سفارشی سازی شدن برای پاهای شما نیستند. شما باید اندازه کفش خود را مانند یک جفت کفش معمولی بر اساس اندازه گیری پاهای خود انتخاب کنید.

به محض اینکه هزینه کفش خود را پرداخت کردید، این کفش ها از جنس پلاستیک با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی SLS و یا از جنس فولاد با استفاده ازتکنولوژی پرینت سه بعدی binder jetting تولید می شوند. سپس برنز بر روی این کفش های فلزی تزریق می شود به گونه ای که جنس ماده نهایی متشکل از ۶۰٪ فولاد و ۴۰٪ برنز است. در نتیجه یک جفت کفش از سایزهای پنج تا ۱۳ وزنی بین ۴٫۷ تا ۹٫۲ پوند خواهد داشت.

کفش های تولیدی استودیوی Ica & Kostika به چندین کشور ارسال می شوند و وقتی کفش تحویل گرفته می شود شخص خریدار میتواند انتخاب کندکه آن را به همان صورت بپوشد یا به رنگ دلخواه خود درآورد.

منبع: https://all3dp.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdf
کفش های چاپ سه بعدی شده فلزی
Summary
Review Date
Reviewed Item
کفش های چاپ سه بعدی شده فلزی
Author Rating
41star1star1star1stargray

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *