پرینت سه بعدی فناوری است که ساخت هر قطعه ای را ساده کرده است، اما برای پرینت سه بعدی به یک فایل سه بعدی نیاز است که هندسه قطعه را به صورت دقیق مشخص کند، برای این منظور در مواردی که اصل یک شیء در واقعیت موجود است، اسکن سه بعدی به کمک می آید تا به سادگی بتون فایل سه بعدی را از روی یک قطعه موجود به دست آورد.
اسکنر های سه بعدی عمدتا بر مبنای دو فناوری اسکن سه بعدی نوری (لیزری) و فوتوگرامتری کار می کنند. اسکنر های نوری یا لیزری، اسکنر های دقیق و گرانقیمتی هستند و برای کاربرد های حرفه ای استفاده می شوند. اسکنر های مبتنی بر فوتوگرامتری ساده و در دسترس هستند و برای کاربرد های مهندسی جوابگوی نیاز ما می باشند.
خدمات پرینت سه بعدی آیدیزاین، برای تکمیل مجموعه خود، خدمات اسکن سه بعدی بر مبنای فناوری فوتوگرامتری را به خدمات پرینت سه بعدی اضافه کرده است. لذا مشتریان می توانند با مراجعه به مجموعه آیدیزاین، تمام فرآیند چرخه تولید یک قطعه، از اسکن سه بعدی تا طراحی و اصلاح فایل سه بعدی و سپس پرینت سه بعدی با سه روش صنعتی مختلف و در نهایت فینیشنگ و رنگ کاری قطعات را در اختیار داشته باشند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد فناوری های اسکن سه بعدی به مقاله اسکن سه بعدی مراجعه کنید و برای اطلاع از خدمات اسکن سه بعدی با آیدیزاین تماس بگیرید.