پرینت سه بعدی یک کفش بیومیمتیک

تعداد کفش های تولید شده با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی در سال های اخیر با سرعت زیادی افزایش یافته است. این تعداد به قدری قابل توجه است که که یک شرکت سازنده پرینترهای سه بعدی در اوایل سال جاری، مسابقه طراحی کفش پرینت سه بعدی شده را برگزار کرد، رقابتی که هدف آن همانطور که از نامش پیداست اهدای جایزه به بهترین کفش های پرینت سه بعدی شده جدید بود. در نتیجه، با ترکیب صنعت تولید کفش و تکنولوژی مدرن پرینت سه بعدی، کفش Earth Moc تولید شد.

ساخت یک کفش بیومیمتیک با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

کفشEarth Moc  توسط طراحی به نام Daniel Shirley با هدف ارائه انعطاف پذیری، راحتی و در عین حال پشتیبانی ثابت از پا طراحی شده است. این کفش پرینت سه بعدی شده که برای پیاده روی در نظر گرفته شده است، تمام الزامات لازم برای استفاده در فضای باز را برآورده می کند.

کفش Earth Moc که به طور کامل با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی توسعه یافته است، دارای طراحی منحصر بفردی می باشد. ظاهر این کفش متشکل از اشکالی است که یادآور طبیعت به ویژه ریشه و درخت انگور است. هندسه و طراحی غیرمعمول این کفش تنها با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی قابل تولید بود. Daniel Shirley برای ساخت  Earth Mocتنها از ماده پرینت سه بعدی انعطاف پذیرTPE  استفاده کرد. طبق گفته تیم سازنده این پروژه، ماده TPE راحتی و انعطاف پذیری کفش را به حداکثر می رساند.

ساخت یک کفش بیومیمتیک با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
ساخت یک کفش بیومیمتیک با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

 

   

مزایای فناوری پرینت سه بعدی در تولید کفش Earth Moc

دستگاه پرینتر سه بعدی SLS مورد استفاده در توسعه این کفش، برای Daniel Shirley امکان طراحی کفشی با اشکال کاملاً پیچیده را فراهم ساخت. همچنین این طراح با تأکید بر مزایای فناوری پرینت سه بعدی، عنوان کرد که توانایی ایجاد سریع نمونه ‌های اولیه کمک زیادی در تسهیل فرآیند تولید داشته است. نمونه سازی سریع به این طراح اجازه داد تا به راحتی ویژگی های ماده TPE را شناسایی کند.

Daniel Shirley امیدوار است کفش Earth Moc با طراحی تک ماده ای و بیومیمیک خود، به نهادینه سازی کردن اقتصاد دایره ای کمک کند. با محبوب شدن تکنولوژی پرینت سه بعدی در صنعت تولید کفش، بار دیگر مزایای زیست محیطی این فناوری به نمایش گذاشته شده است. کسانی که مایل به خرید چنین کفشی هستند باید صبور باشند زیرا در حال حاضر این نوع پروژه ها هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارند.

منبع: https://www.3dnatives.com

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdf پرینت سه بعدی یک کفش بیومیمتیک

به این پست امتیاز دهید
پرینت سه بعدی یک کفش بیومیمتیک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.