پرینت سه بعدی وسیله ای برای درمان آسیب نخاعی

چاپ سه بعدی چگونه به درمان آسیب های نخاعی کمک می کند؟

در حال حاضر در ایالات متحده ۲۸۵،۰۰۰ نفر از آسیب های نخاعی رنج می برند. سالانه حدود ۱۷۰۰۰ عارضه جدید نخاعی ثبت می شود. با این حال هنوز هیچ درمان درست یا دقیقی برای کمک به این بیماران در به دست آوردن عملکرد بهتر یا کاهش درد وجود ندارد. آیا تکنولوژی چاپ سه بعدی می تواند در درمان آسیب های نخاعی به ما کمک کند؟ برای پی بردن به این سوال مقاله زیر را حتما مطالعه کنید.

ادامه مطلب “چاپ سه بعدی چگونه به درمان آسیب های نخاعی کمک می کند؟”

پرینت سه بعدی دال بتنی

پرینت سه بعدی سقف خانه و دال بتنی

محققان انستیتو تکنولوژی فدرال زوریخ (ETH Zurich) یک دال سبک وزن به مساحت ۸۰ متر مربع در DFAB House را ایجاد کردند، که اولین پروژه معماری با مقیاس کامل در جهان است که از پرینت سه بعدی شن و ماسه برای قالب خود استفاده کرده است. در ادامه بیشتر در این باره بخوانید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی سقف خانه و دال بتنی”

پرینت سه بعدی اسلحه

پرینت سه بعدی اسلحه

آیا می دانستید با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی می توانید در منزل خود یک تفنگ پرینت بگیرید! اخیرا شرکت هایی در آمریکا اقدام به گذاشتن فایل سه بعدی اسلحه در سایت خود کردند که واکنش هایی را در بر داشت. قاضی فدرال سیاتل روز سه شنبه ۳۱ جولای ۲۰۱۸ یک شرکت را از انتشار طرح های اسلحه های پرینت سه بعدی آنلاین منع کرد، که موجب شد محدودیت های تفنگ های آمریکایی و قوانین اطلاعات دیجیتال مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه بیشتر در این باره بخوانید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی اسلحه”

پرینت سه بعدی ربات فوتبالیست در ایران

پرینت سه بعدی ربات فوتبالیست ایرانی

ربات پرینت سه بعدی شده به روش SLS، از طرف تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بیست و سومین دوره مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۸ در کشور تایوان حضور یافت. بدنه ی این ربات با استفاده از پرینتر سه بعدی SLS در شرکت آیدیزاین تولید شده است.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی ربات فوتبالیست ایرانی”

پرینت سه بعدی ایمپلنت استخوان

پرینت سه بعدی ایمپلنت استخوان قابل رشد

امروزه کاربرد های پزشکی پرینت سه بعدی به ویژه در زمینه ایمپلنت های استخوان افزایش یافته است. هدف فعلی پرینت سه بعدی ایمپلنت استخوان، اجرای جایگزین های استخوانی است که در مکان های خاص خود رشد می کنند. پیش از این محققان سعی کرده اند از راه های مختلفی به رشد استخوان کمک کنند، اما اکنون محققان NYU یک نسخه سرامیکی قابل قبول از ایمپلنت های قابل رشد استخوان را پیدا کرده اند. در ادامه در این باره به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی ایمپلنت استخوان قابل رشد”

پرینت سه بعدی باله تخته موج سواری

پرینت سه بعدی باله تخته موج سواری

زمانی که شما برای اولین بار روی یک تخته موج سواری ایستاده اید ممکن است تعادل تنها چیزی باشد که در ذهن شما نقش می بندد. اما موج سواران با تجربه دانشگاه ولنگونگ(UOW)  همه در مورد تجهیزات فکر می کنند. آن ها به تغییرات کوچک در طراحی تخته و موادی که می توانند عملکرد آن ها را بهینه سازی و به آنها در گرفتن امواج بیشتر کمک کند، فکر می کنند. این دقیقا علت این موضوع است که محققان دانشگاه UOW دو سال پیش، از پرینت سه بعدی برای تولید سریع نمونه های اولیه وآزمایش طرح های بسیاری از تخته های موج سواری برای تسهیل موج سواری های سفارشی استفاده کرده اند.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی باله تخته موج سواری”

پرینتر سه بعدی در صنعت ساختمان سازی

پرینتر سه بعدی در صنعت ساختمان سازی

پرینت سه بعدی ساختمان سازی به تکنولوژی های مختلفی اشاره دارد که از پرینت سه بعدی به عنوان یک روش اصلی برای ساخت ساختمان ها و اجزای ساخت و ساز استفاده می کنند. اصطلاحات جایگزین از جمله تولید افزایشی در مقیاس بزرگ نیز در حال استفاده هستند.

ادامه مطلب “پرینتر سه بعدی در صنعت ساختمان سازی”

پرینت سه بعدی و افزایش زمان نگهداری شارژ باتری گوشی

پرینت سه بعدی و افزایش زمان نگهداری شارژ باتری گوشی

با توجه به کاربردهای متنوع پرینت سه بعدی در حوزه های مختلف امروز دانشمندان و پژوهشگران در زمینه های مختلف به دنبال استفاده بهینه از این تکنولوژی هستند. در این مقاله می خواهیم کاربرد پرینت سه بعدی به منظور افزایش زمان نگهداری شارژ باتری گوشی را برایتان شرح دهیم.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی و افزایش زمان نگهداری شارژ باتری گوشی”

ربات پوشیدنی Robo-Glove

پرینت سه بعدی و استفاده از ربات پوشیدنی RoboGloves در کارخانه ها

امروزه به دلیل افزایش کاربرد پرینت سه بعدی در کارخانه ها و مراکز صنعتی استفاده از ربات های پوشیدنی برای کمک به کار با تکنولوژی پرینت سه بعدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شرکت جنرال موتور برای افزایش کارایی و کیفیت در کارخانه خود در کنار تکنولوژی پرینت سه بعدی از ربات پوشیدنی robogloves استفاده می کند. برای آشنایی با این ربات پوشیدنی مقاله زیر را مطالعه کنید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی و استفاده از ربات پوشیدنی RoboGloves در کارخانه ها”

پرینت سه بعدی و پس پردازش و فینیشینگ قطعات

پرینت سه بعدی و عملیات پس پردازش و فینیشینگ قطعات

در قطعاتی که با استفاده از پرینتر های سه بعدی و با تکنیک FFF / FDM تولید می شوند، لایه های پرینت سه بعدی به وضوح قابل دیدن است. برای دستیابی به نتیجه صاف و صیقلی باید عملیات پرینت با ضخامت لایه پایین صورت گرفته و یا عملیات پس پردازش بر روی قطعه انجام شود. در این مقاله می خواهیم عملیات پس پردازش و فینیشینگ قطعات پرینت سه بعدی شده  FDM را توضیح دهیم.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی و عملیات پس پردازش و فینیشینگ قطعات”