پرینت سه بعدی و تلفیق دو ربات

پرینت سه بعدی دست رباتیک

شرکت ایتالیایی youbionic که توسط فردریک سیکارز از سال ۲۰۱۴ تأسیس شده است و متخصص در زمینه رباتیک و بیونیک می باشد، بر روی پروتزهای پرینت سه بعدی شده قابل کنترل به وسیله ربات کار کرده است. این شرکت از دو سال پیش آغاز به سفارش گیری پروتزهای رباتیکی کرد و از آن زمان به اصلاح و به روز رسانی مدل اصلی ادامه داده است. در حال حاضر این شرکت آخرین محصول رباتیکی خود را تحت عنوان Youbionic One منتشر کرده است.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی دست رباتیک”

پذیرش تکنولوژی پرینت سه بعدی

پذیرش تکنولوژی پرینت سه بعدی

با اینکه تکنولوژی پرینت سه بعدی هر روز در حال توسعه است اما هنوز شرکت هایی برای پذیرش این تکنولوژی در سیستم کاری خود شک دارند. این مقاله چالش های شرکت ها را در هنگام استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی بررسی می کند. چالش بزرگی که این شرکت ها با آن روبرو هستند، تشخیص نیاز به تکنولوژی پرینتر سه بعدی با توجه به انواع مختلف سیستم های پرینت موجود در بازار می باشد. در ادامه بیشتر در این باره بخوانید.

ادامه مطلب “پذیرش تکنولوژی پرینت سه بعدی”

پرینت سه بعدی موتورسیکلت الکتریکی

پرینت سه بعدی موتورسیکلت الکتریکی

یک شرکت ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی از  تکنولوژی پرینت سه بعدی در مقیاس بزرگ به منظور تولید نخستین موتور سیکلت الکتریکی پرینت سه بعدی شده به روش  FFF استفاده کرد. این موتور سیکلت الکتریکی پرینت سه بعدی شده که NERA نامگذاری شده است، در نمایشگاه ۲۰۱۸ Formnext همراه با تعدادی دیگر از نمونه های اولیه نوآورانه پرینت سه بعدی شده شامل یک صندلی مسافر بیونیک، یک گیره روباتیکی انطباقی و یک پلت فرم صنعتی ۳۶۰ درجه به نمایش درآمد.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی موتورسیکلت الکتریکی”

پرینت سه بعدی دریم کچر قلب

چگونه با پرینت سه بعدی دریم کچر قلب بسازیم؟

مدتی بود به فکر ساخت دریم کچری خاص بودم و در آخر از تکنولوژی پرینت سه بعدی کمک گرفتم. پرینت سه بعدی تکنولوژی به روز و نوین هم اکنون در زمینه های مختلفی خدمات پرینت سه بعدی متفاوتی را ارائه می دهد. در این مقاله می خواهم به شما آموزش دهم چگونه با تکنولوژی پرینت سه بعدی می توانید دریم کچرهای خاص و دلخواه خود را بسازید. در انتها فیلم ساخت دریم کچر قلب قرار داده شده است. توصیه میکنم حتما نگاه کنید.

ادامه مطلب “چگونه با پرینت سه بعدی دریم کچر قلب بسازیم؟”

پرینتر سه بعدی خمیر کاغذ!

پرینت سه بعدی خمیر کاغذ!

طراحی به نام بییر هولتویس با وجود علاقه به تکنولوژی پرینت سه بعدی نگران تمام انواع پلاستیک های ساخته شده با استفاده از پرینتر های سه بعدی بود. او شروع به جستجو برای یافتن مواد پایدار مناسب جهت استفاده با تکنولوژی پرینت سه بعدی کرد. وی به طور شانسی بر روی خمیر کاغذی که یک محصول زباله ای است و هر ساله هشتاد کیلو به ازای هر نفر تولید می شود، کار کرده و تصمیم به تولید یک پرینتر سه بعدی با قابلیت پرینت مواد زائد گرفت. در حالیکه شرکت Mcor پرینت سه بعدی با کاغذ را انجام می دهد، در حال حاضر ارزان ترین و ایمن ترین تکنولوژی پرینت سه بعدی است. در انتها فیلمی از نحوه پرینت سه بعدی خمیر کاغذ گذاشته ایم. حتما مشاهده کنید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی خمیر کاغذ!”

چاپ سه بعدی قطعات هواپیما

پرینت سه بعدی قطعات هواپیما ایرباس

در مقاله پرینت سه بعدی قطعات هواپیما درباره کاربرد پرینت سه بعدی در تولید قطعات هواپیما صحبت کردیم. حال می خواهیم درباره پروژه ای نوآورانه که در شرکت هواپیمایی امارات و با همکاری BigRep  در زمینه ذکر شده انجام شده است صحبت کنیم. در ادامه بیشتر بخوانید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی قطعات هواپیما ایرباس”

پرینت سه بعدی قطعات هواپیما

پرینت سه بعدی قطعات هواپیما

با توجه به مطالعات مختلف پیرامون دنیای تکنولوژی شگفت انگیز پرینت سه بعدی و برخورد با خدمات پرینتر های سه بعدی در زمینه های مختلف ،شنیدن اخباری جدید در این حوزه که همه را شگفت زده کند عجیب نیست. و این نوعی سرگرمی جذاب است. دنبال کردن اخبار تکنولوژی پرینتر سه بعدی و اینکه دیگر چه چیز جدیدی برای ما آورده است واقعا فوق العاده است. در این مقاله درباره کاربرد پرینت سه بعدی در تولید قطعات هواپیما می خواهیم صحبت کنیم که بحثی بسیار جذاب و خواندنی است.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی قطعات هواپیما”

پرینت سه بعدی بزرگ ترین پل عابر پیاده

پرینت سه بعدی بزرگ ترین پل عابر پیاده

اخیرا اخبار زیادی در ارتباط با پرینت سه بعدی در مقیاس بزرگ از قبیل رونمایی از بزرگترین پرینتر سه بعدی FGF قابل حمل واولین پل فولادی ساخته شده توسط پرینت سه بعدی، منتشر شده است. اما انتظار نداشته باشید که پرینت های سه بعدی بزرگ ازین فراتر نروند. در حقیقت پرینتر های سه بعدی بزرگ در حال بزرگ تر شدن و سریع تر شدن هستند و ما شاهد قطعات پرینت سه بعدی شده غول آسای بیشتری خواهیم بود. پروژه  مقیاس بزرگ دیگری که شاهد آن هستیم ساخت اولین پل عابر پیاده چاپ سه بعدی شده با پلاستیک توسط بزرگترین پرینتر سه بعدی پلاستیک جهان است.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی بزرگ ترین پل عابر پیاده”

طراحی سه بعدی پروتز دست برای پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی پروتز دست ارزان قیمت!

Open Bionics یک کمپانی تولید پروتز دست پرینت سه بعدی شده است که از سال گذشته پس از نمایش دستگاه جدیدشان در نمایشگاه CES در لاس وگاس، توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. از آنجایی که افرادی که بیشترین نیاز به این پروتز ها را دارند در کشور های در حال توسعه می باشند، هدف این گروه همانند دیگر پروتزهای مصنوعی چاپ سه بعدی شده کاهش هزینه تولید پروتز مصنوعی سفارشی سازی شده می باشد تا آن ها نیز بتوانند به این فناوری در حال تغییر دسترسی داشته باشند.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی پروتز دست ارزان قیمت!”

پرینت سه بعدی و خلاقیت در مدارس

پرینت سه بعدی و خلاقیت در مدارس

کارگاه‌های ساخت خلاق به طور وسیعی به عنوان راهی برای توسعه توانایی های STEM و مهارت های نرم افزاری مورد حمایت قرار گرفته اند. با این حال تا همین اواخر، تحقیقات کمی جهت بررسی نتایج یادگیری و تدریس با استفاده از کارگاه‌های ساخت خلاق سازنده، به ویژه برای دانش آموزان جوان تر انجام گرفته است.

در حال حاضر محققان دانشگاه Macquarie در سیدنی استرالیا، یک مطالعه طولانی مدت در زمینه مزایای یادگیری پرینت سه بعدی و طراحی سه بعدی در مدارس ابتدایی انجام داده اند. برای اطلاعات بیشتر مطلب زیر را بخوانید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی و خلاقیت در مدارس”