پروتز های پرینت سه بعدی شده

پرینت سه بعدی وسایل پزشکی

به طور کلی، وسایل پزشکی برای تشخیص، پیشگیری یا درمان بیماری های پزشکی بدون هیچ گونه اثر شیمیایی بر بخش های بدن مورد استفاده قرار می گیرد. تعدادی از موسسات دیگر از جمله سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، تفسیر های مشابهی ارائه داده اند. در مقایسه با تکنیک های مرسوم، پرینت سه بعدی موجب تولید وسایل پزشکی مخصوص بیمار با هندسه های پیچیده شده است. طبق گزارش FDA، وسایل پزشکی مانند ایمپلنت ها، وسایل جراحی، ترمیم دندان ها و پروتز های خارجی می توانند با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید شوند.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی وسایل پزشکی”

سیستم جریان مداوم بشقاب داغ پرینت سه بعدی شده

پرینت سه بعدی و تولید سیستم جریان دائم مقرون به صرفه

محققان دانشکده داروسازی UCL پس از یک مقاله منتشر شده تحت عنوان “سیستم های جریان دائم حرکت هوای فشرده پرینت سه بعدی شده مدولار برای سنتز شیمیایی” بیشتر به استفاده از سیستم های چاپ سه بعدی در سیستم های جریان دائم علاقه مند شدند. هیلتون توضیح میدهد که چگونه چاپ سه بعدی برای شیمیدان ها امکان افزایش کارایی فرایند ها طبق نیاز در علم شیمی و به ویژه با واحد های مدولار را فراهم می سازد.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی و تولید سیستم جریان دائم مقرون به صرفه”

پرینت سه بعدی گلدان های خاص و منحصر بفرد

پرینت سه بعدی گلدان های خاص و منحصر بفرد

اکنون با آغاز فصل بهار بهتر است طبیعت را به خانه خود دعوت کنید. امروزه استفاده از گیاهان آپارتمانی بسیار رواج پیدا کرده است و در مواردی جزو دکوراسیون اصلی خانه است. اما دوباره تکنولوژی پرینت سه بعدی این فرآیند را جذاب تر کرده است. آیا می دانستید می توانید گلدان های خاص و زیبا پرینت بگیرید و گیاه خود را در آن بکارید؟ با وجود تکنولوژی پرینت سه بعدی حتی می توانید خلاقیت خود را به کار برده و ایده هایی خاص در این زمینه و دکوراسیون خانه خود بدهید. در این مقاله چند نمونه از گلدان های پرینت سه بعدی جالب و خلاقانه را برایتان شرح می دهیم. در ادامه بیشتر بخوانید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی گلدان های خاص و منحصر بفرد”

پرینت سه بعدی مواد با ویژگی های ریزموج و اپتیکی منحصر بفرد

پرینت سه بعدی مواد با ویژگی های ریزموج و اپتیکی منحصر بفرد

یک تیم از مهندسان دانشگاه تافتس مجموعه ای از مواد پرینت سه بعدی شده با خواص ریزموج یا نوری منحصر به فرد را توسعه داده اند. در یک مورد، آنها از الگوی ترکیبی چشم یک حشره الهام گرفتند تا یک دستگاه نیمکره ای با توانایی جذب سیگنال های الکترومغناطیسی از هر جهت و با طول موج انتخابی ایجاد کنند. این تحقیق هفته گذشته در مجله  Microsystems & Nanoengineering، توسط Springer Nature  منتشر شد.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی مواد با ویژگی های ریزموج و اپتیکی منحصر بفرد”

افزایش قدرت اتصال میان لایه های قطعات چاپ سه بعدی

افزایش استحکام قطعات پرینت سه بعدی

اخیرا چندین پروژه با هدف افزایش استحکام قطعات پرینت سه بعدی شده انجام گرفته است. در نوامبر سال ۲۰۱۸، دکتر آدریان بوویر موسس شرکت  RepRap نشان داد که چگونه لوله های توخالی می توانند قطعات پرینت سه بعدی شده را قوی تر کنند. بعدها Stefan Hermann موسس کانال CNC Kitchen در زمینه پرینت سه بعدی در یوتیوب،Smart Infill  (درصد تراکم هوشمند) را برای تولید پرینت های سه بعدی قوی تر مورد آزمایش قرار داد.

ادامه مطلب “افزایش استحکام قطعات پرینت سه بعدی”

پرینت سه بعدی قطعات ماهواره ای

چاپ سه بعدی قطعات ماهواره های مخابراتی در فضا

تکنولوژی چاپ سه بعدی در زمینه های مختلف کاربرد دارد. پیش از این مقاله هایی در زمینه استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی جهت ساخت قطعات ماهواره ها و فضاپیماها گزارش شده است. با توجه به رهبر بودن شرکت بزرگThales Alenia Space  در این زمینه، به نظر می رسد استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در صنعت هوافضا در آینده نیز ادامه یابد.

ادامه مطلب “چاپ سه بعدی قطعات ماهواره های مخابراتی در فضا”

پرینت سه بعدی کامپوزیت های زیستی بر پایه آب با قابلیت برنامه نویسی

پرینت سه بعدی کامپوزیت های زیستی بر پایه آب

محققان گروه Mediated Matter در آزمایشگاه رسانه ای MIT مجموعه ای از اشیا ساختگی طبیعی به نام Ahuahoja که به صورت دیجیتالی طراحی شده اند و از ترکیب مولکولی موجود در درختان، استخوان بندی برونی حشرات، سیب و استخوان ها ساخته شده اند  را با تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید کرده است. در طول فرایند از اکوسیستم های طبیعی الهام گرفته شده است که سبب اجتناب از تولید زباله می شود. سلولز، کیتوسان، پکتین و کربنات کلسیم ترکیب شده و با رزولوشن فضایی بالاتری با قابلیت تنظیم مواد ساخت کامپوزیت های زیست تخریب پذیر با خواص کاربردی مکانیکی، شیمیایی و اپتیکی در گستره مقیاس های مختلف از میلیمتر تا متر ترکیب می شوند. این ساختارهای شبیه به پوست بر پایه آب (‘hojas’) طراحی شده و تولید شده است.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی کامپوزیت های زیستی بر پایه آب”

چاپ سه بعدی یک ربات گریپر

چاپ سه بعدی یک ربات گریپر

یک گروه از محققان موسسه Wyss دانشگاه هاروارد و آزمایشگاه فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی موسسه ماساچوست و یا MIT CSAIL یک ربات گریپر توسعه داده اند که از یک ساختار ارگونومی پرینت سه بعدی شده برای بالا بردن اشیا با وزنی تا ۱۰۰ برابر وزن خود استفاده می کند. این ربات با استفاده از یک طراحی منحصر به فرد برای یک دست رباتیکی قادر است طیف گسترده ای از اشیاء مانند قوطی سوپ، چکش، شیشه ها و حتی یک گل کلم بروکلی را گرفته وبالا ببرد.

ادامه مطلب “چاپ سه بعدی یک ربات گریپر”

استفاده از چاپگرهای سه بعدی توسط شرکت زیمنس

استفاده از چاپگرهای سه بعدی توسط شرکت زیمنس

بخش حمل و نقل گروه تولیدی شرکت زیمنس در آلمان، یک چاپگر سه بعدی را در مرکز جدید تعمیر و نگهداری دیجیتال خود نصب کرده است. مرکز خدمات ریلی RRX واقع در دورتموند آلمان از فناوری های ساخت افزایشی برای کمک به تعمیر و نگهداری استفاده می کند.

ادامه مطلب “استفاده از چاپگرهای سه بعدی توسط شرکت زیمنس”

پرینت سه بعدی سلول های خورشیدی

چاپ سه بعدی سلول های خورشیدی

T3DP یک پروژه پژوهشی تحقیق و توسعه با ریشه در بلاک چین و تکنولوژی سبز در زمینه چاپ سه بعدی است که در سال ۲۰۱۳ توسط دنیل کلارک آغاز شده است. هدف این پروژه تحقیقاتی استفاده از یک فرآیند چاپ سه بعدی به منظور افزایش دو برابری بازده تبدیل انرژی پانل های خورشیدی است.T3DP  در تلاش برای ایجاد یک سلول خورشیدی مقرون به صرفه و با دوام بالا است.

ادامه مطلب “چاپ سه بعدی سلول های خورشیدی”