پرینت سه بعدی و Velocity-painting

پرینت سه بعدی و Velocity-painting

velocity-painting تکنیکی است که توسط Mark Wheadon توسعه یافته و به وسیله آن می توان با تغییر سرعت پرینتر سه بعدی با روشی کنترل شده تصویر دلخواه را بر روی مدل ایجاد کرد.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی و Velocity-painting”
سمپوزیوم یک روزه ساخت افزایشی به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بهمن ۹۸

حضور شرکت آیدیزاین در سمپوزیوم ساخت افزایشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

سمپوزیوم یک روزه ساخت افزایشی در روز چهارشنبه دوم بهمن ماه سال جاری (۱۳۹۸) به همت دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد. در سمپوزیوم یک روزه میهمانانی از مسئولین علم و فناوری و متخصصان حوزه مواد و ساخت افزایشی از کشور مالزی حضور خواهند داشت. همچنین در این سمپوزیوم فعالان و متخصصین حوزه ساخت افزایشی ایرانی نیز حضور دارند.

ادامه مطلب “حضور شرکت آیدیزاین در سمپوزیوم ساخت افزایشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر”

چاپ سه بعدی پروتز پا فیبروکربن

چاپ سه بعدی پروتز پا فیبروکربن

یک شرکت هلندی تولید کننده پرینت سه بعدی یک پلتفرم تولید آنلاین دارد که به شبکه جهانی شرکای تولیدی خود برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان کمک می کند. به طور دقیق تر، این شرکت خدمات چاپ سه بعدی صنعتی، ماشینکاری CNC ، قالب تزریق و خدمات ساخت صفحات فلزی را ارائه می دهد. این شرکت معتقد است که آینده صنعت تولید در تولید توزیعی نهفته است که برای مهندسین در سراسر جهان این امکان را فراهم می سازد تا به صورت سریعتر و کارآمدتر محصولات جدید خود را تولید کنند و هدف نهایی آن ها تسریع نوآوری در هر صنعتی می باشد.

ادامه مطلب “چاپ سه بعدی پروتز پا فیبروکربن”

استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در ساخت ماکت فسیل ها

چاپ سه بعدی  و ساخت ماکت فسیل

اسکلت فسیل شده دیمترودون در موزهTexas Through Time  بصورت سه بعدی توسط کمپانی NVision، متخصص در زمینه اسکن سه بعدی، اسکن شده است که چاپ سه بعدی یک کپی دقیق از این اسکلت فسیلی را امکان پذیر ساخته است. معمولاً برای مطالعه فسیل ها از روش های سنتی مانند قالب سازی و ریخته گری استفاده می شده است که در بسیاری موارد به اسکلت آسیب می رسانده اند. دیرین شناسی (بخشی از زمین شناسی که با موجودات پیش از تاریخ سر وکار دارد) شامل مطالعه فسیل ها برای تعیین تکامل موجودات و تعامل آن ها با یکدیگر است. اسکلت دیمترودون در اوایل دهه ۱۹۸۰ توسط Jack Loftin در Redbed در تگزاس کشف شد.

ادامه مطلب “چاپ سه بعدی  و ساخت ماکت فسیل”

عضویت پرینتر سه بعدی آی دیزاین در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی (لبزنت)

پرینتر سه بعدی آی دیزاین (شرکت آسال لیزر ساخت) از بهار سال ۱۳۹۸ به عضویت موقت شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی (لبزنت) درآمده است و به تازگی به عضو فعال این شبکه تبدیل شده است. لذا شرکت های دانش بنیان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان سراسر کشور که متقاضی استفاده از خدمات پرینت پرینت سه بعدی و ساخت افزایشی هستند می توانند از طریق لبزنت از تخفیف ویژه تا ۹۰% بهره مند شوند.

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معروف به لبزنت، حسب دستور آقای دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز نمود. این شبکه حمایت ها و تخفیف هایی را برای استفاده از خدمات آزمایشگاهی در سراسر کشور ارائه می دهد. این حمایت ها شامل استفاده از خدمات پرینت سه بعدی آی دیزاین می شود.

این حمایت ها برای بهره مندی از خدمات پرینت سه بعدی شامل شرکت های دانش بنیان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان پسا دکتری، دکتری و کارشناسی ارشد کلیه دانشگاه های کشور و اعضای بنیاد ملی نخبگان می شود. برای اطلاع بیشتر در مورد نحوه بهره مندی از این طرح تخفیف خدمات می توانید فایل راهنما را از اینجا دریافت کنید.

دامنه پوشش این شبکه شامل آزمایشگاه‌های خدماتی است و آزمایشگاه‌های پژوهشی و آموزشی را شامل نمی‌شود. این شبکه علاوه‌ بر مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی را نیز در بر می‌گیرد. بخش‌های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و مواردی از این دست، می‌توانند در این شبکه عضو شده، فعالیت نمایند.

پرینت سه بعدی صندلی خودرو فوق سبک

پرینت سه بعدی صندلی خودرو فوق سبک

کاهش وزن یکی از محرک هایی است که باعث پذیرش گسترده فناوری های پرینت سه بعدی در صنعت تولید خودرو شده است. از آن جا که کاهش وزن هدف اصلی تولید نمونه اولیه صندلی های ULBS بود، این گروه تکنولوژی پرینت سه بعدی را مورد بررسی قرار دادند.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی صندلی خودرو فوق سبک”
پرینت سه بعدی یک تفریحگاه لوکس

چاپ سه بعدی یک تفریحگاه لوکس

استراحتگاه Kisawa Sanctuary در جزیره زیبای بنگورا، یک بخش کوچک در ساحل موزامبیک در جنوب شرقی آفریقا، واقع شده که قرار است با کمک تکنولوژی چاپ سه بعدی به یک مکان تفریحی لوکس تبدیل شود.

ادامه مطلب “چاپ سه بعدی یک تفریحگاه لوکس”
پرینت سه بعدی لوستر های سفارشی

پرینت سه بعدی لوستر های سفارشی

شرکت Signify به تازگی از سرمایه گذاری برای پرینت سه بعدی محصولات روشنایی سفارشی سازی شده خبر داد. سرویس جدید آنها برای کاربران این امکان را فراهم می سازد تا لوستر ها  و اتصالات مخصوص به خود را که عمدتا با استفاده از مواد قابل بازیافت قابل توسعه می باشند، سفارشی سازی و چاپ کنند. در میان این مواردSignify  توانایی تولید وسایلی مانند لامپ های رو میزی از CD های قابل بازیافت را نشان داده است. مدل جدید این شرکت یک روش تولید پایدار را برای تولید نورپردازی و تزئینات سفارشی سازی شده ارائه می دهد.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی لوستر های سفارشی”
پرینت سه بعدی پهپاد

چاپ سه بعدی و تعبیه قطعات الکترونیکی در اشیاء هوشمند

در دنیای ساخت مدرن، تکنولوژی چاپ سه بعدی ویژگی های منحصر به فردی را که اعمال آن ها با استفاده از روش های تولید سنتی ممکن نمی باشد به محصولات مختلف می افزاید. توانایی تولید هندسه های پیچیده به مهندسان این امکان را می دهد تا سنسورها، تراشه ها و سایر لوازم الکترونیکی را در اشیاء تعبیه کنند. در اینجا فقط برخی از پروژه هایی که فناوری ساخت افزایشی موجب تولید اشیاء هوشمند گردیده آورده شده است.

ادامه مطلب “چاپ سه بعدی و تعبیه قطعات الکترونیکی در اشیاء هوشمند”
استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در تولید لوازم خانگی

استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در تولید لوازم خانگی

در حال حاضر تقاضا برای فناوری های خانگی هوشمند از هر زمان دیگر بیشتر است و بسیاری از شرکت ها به دنبال راه هایی برای عرضه جدیدترین محصولات هستند.

شرکت های تولید کننده لوازم خانگی هوشمند دریافته اند که تکنولوژی چاپ سه بعدی امکان ایجاد طرح های پیچیده تر را در کسری از زمان و هزینه در مقایسه با روش های تولید سنتی فراهم می کند.

ادامه مطلب “استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی در تولید لوازم خانگی”