پرینت سه بعدی و سفارشی سازی انبوه

پرینت سه بعدی و سفارشی سازی انبوه

امروزه با ورود تکنولوژی پرینت سه بعدی به صنایع مختلف تغییری در عرصه تولیدات به وجود آمده است. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از خدمات پرینت سه بعدی در عرصه تولید امکان سفارشی سازی است که در زمان های گذشته خیلی هزینه بر بود. در این مقاله توضیحی جامع از سفارشی سازی انبوه یکی از مزایای تکنولوژی پرینت سه بعدی را خواهیم داد.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی و سفارشی سازی انبوه”

پرینتر سه بعدی در دریا

پرینت سه بعدی در دریا

چهار دانشجوی مهندسی دریا از دانشگاه Rhode Island (URI) از یک پرینتر سه بعدی با تکنولوژی SLA  برای نمایش توانایی های پرینتر سه بعدی در دریا استفاده کرده اند.

این تیم بر روی یک کشتی تحقیقاتی متعلق به سازمان ملی اقیانوس و جو(NOAA) با نام “Okeanos Explorer” (کاوشگر اقیانوس)، به مواجهه دریاهای طوفانی رفته اند تا نگهدارنده های ابزارهایی با نام CTDها ( رسانایی Conductivity، دما Temperature و عمق Depth) را به وسیله پرینت سه بعدی تولید کند.CTD ها به عنوان دستگاه های مطالعه اقیانوس، برای مطالعه میزان شوری و همچنین فشار آب دریا مورد استفاده قرار می گیرند.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی در دریا”

پرینت سه بعدی موتور فضاپیما

پرینت سه بعدی موتور فضاپیما

یک شرکت استارت آپی به نام Orbex، دفتر مرکزی خود را با هدف توسعه نخستین راکت انگلیسی در اسکاتلند راه اندازی کرد و از یک موتور موشکی پرینت سه بعدی شده، رو نمایی کرده است. این موشک برای حمل بار به فضا استفاده می شود. در ادامه بیشتر بخوانید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی موتور فضاپیما”

چاپ سه بعدی ارتز

پرینت سه بعدی ارتز

ارتز سازی یکی از شاخه های پزشکی است که بر توسعه دستگاه های مصنوعی برای حمایت از اندام یا ستون فقرات تمرکز دارد. ما در این مقاله به بررسی برخی از پرکاربرد ترین پروتز های پرینت سه بعدی شده خواهیم پرداخت. هدف این ارتز های مصنوعی کاهش هزینه، اصلاح سفارشی سازی و پشتیبانی بهتر است.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی ارتز”

پرینت سه بعدی کاشی سد بندرگاه سیدنی

پرینت سه بعدی سد برای حفظ محیط زیست

همان طور که می دانید با پیشرفت سریع انواع تکنولوژی و رشد صنایع مختلف، محیط زیست به خطر افتاده است. این امر باعث شده شرکت های جهانی در کنار کار خود به دنبال راه هایی برای تولید در صنعت خود باشند که به محیط زیست صدمه نزند یا کمتر صدمه بزند. خبر خوب اینکه با وجود خدمات پرینت سه بعدی در دنیای صنعت این امکان راحت تر از قبل وجود دارد. به طور مثال تولید مبل با استفاده از ضایعات پلاستیکی .اما اخیرا پروژه متفاوتی از پرینت سه بعدی برای کمک به حفظ محیط زیست رقم خورده است. شرکتی در سیدنی به کمک پرینت سه بعدی می خواهد زیستگاه از بین رفته جنگل کرنا را برگرداند و محیط زیست آن شهر را زنده کند. ادامه این مطلب جذاب را حتما بخوانید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی سد برای حفظ محیط زیست”

پرینت سه بعدی ربات شبکه ای

پرینت سه بعدی ربات شبکه ای

حتما درباره پرینترهای سه بعدی رباتیک شنیده اید. ربات هایی که قادر هستند بدون محدودیت زمان و اندازه به ساخت اشیا مورد نیاز ما بپردازند. اما محققان به دستاوردی بی نظیر از خدمات پرینت سه بعدی دست یافته اند که کاملا متفاوت با ربات های پرینت سه بعدی معمول است. آنها ربات شبکه ای را با کمک پرینت سه بعدی ساخته اند که قادر است با خاصیت های خاصی که دارد در آب شناور بماند و اشیاء را بگیرد! در ادامه بیشتر بخوانید.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی ربات شبکه ای”
پرینت ۳ بعدی مبل با استفاده از ضایعات پلاستیکی

پرینت سه بعدی مبل با استفاده از ضایعات پلاستیکی

یک استودیوی تحقیق و طراحی به نام New Raw یک آزمایشگاه با نام  Zero Wasteدر شهر تسالونیکی در یونان راه اندازی کرده است که در آن ساکنان می توانند زباله های پلاستیکی خود را به مبلمان های رنگی پرینت سه بعدی شده شهری بازیافت کنند.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی مبل با استفاده از ضایعات پلاستیکی”
چاپ سه بعدی مواد پیزوالکتریک

چاپ سه بعدی مواد پیزوالکتریک

مواد پیزوالکتریک که در در قرن نوزدهم میلادی کشف شدند، راه خود را به بسیاری از صنایع از تلفن های همراه گرفته تا چاپگرهای سه بعدی پیدا کرده اند. از آنجایی که امروزه این فناوری ها ضروری می باشند، نیاز به شرایط تولید کنترل شده می تواند نا امید کننده باشد. در نتیجه سازندگان در تلاشند محدودیت هایی از قبیل شکل، اندازه، منابع و … را برطرف کنند. به لطف چاپ سه بعدی، محققان نشان داده اند که می توانند پیزوالکتریک های مختلف را بدون محدودیت های تولید سنتی ایجاد کنند. این کشف جدید که در هفته پیش منتشر شد، می تواند راه هایی برای توسعه مواد هوشمند و زیرساخت های خود سازگار و مبدل ها را فراهم کند. در ادامه بیشتر بخوانید.

ادامه مطلب “چاپ سه بعدی مواد پیزوالکتریک”
مزایا و معایب تکنولوژِ پرینت سه بعدی

تکنولوژی چاپ سه بعدی، مزایا و معایب آن

صنعت چاپ سه بعدی هر ساله بیشتر از سال گذشته به شکل هایی که قبلا غیرقابل تصور بوده است شکوفا می شود. در حال حاضر بازار خدمات پرینت سه بعدی به دو دسته اصلی تقسیم می شود: یکی برای مصرف کنندگان و دیگری برای اهداف صنعتی.

در این مقاله تمرکز ما بر استفاده حرفه ای از تکنولوژی چاپ سه بعدی خواهد بود. اگر شما صاحب یک کسب و کار تولیدی هستید، یک مهندس صنعتی به دنبال ایجاد نمونه اولیه دستگاه های کارآمد و یا هر فرد دیگری که می تواند از ساخت افزایشی حرفه ای بهره مند شود هستید، ما در این جا برای شما مزایا و معایب تکنولوژی پرینت سه بعدی را مورد بررسی قرار می دهیم. این مقاله به شما نشان میدهد که چگونه این فناوری در حال ظهور را با جریان کاری روزمره کسب و کارتان ادغام کنید.

ادامه مطلب “تکنولوژی چاپ سه بعدی، مزایا و معایب آن”

چاپ سه بعدی خودروی BMW M850i Sky Night با استفاده از شهاب سنگها

پرینت سه بعدی قطعات BMW با استفاده از شهاب سنگ ها

 BMW یک پروژه منحصر به فرد ایجاد شده توسط بخش تولید خصوصی ماشین های سفارشی سازی شده این شرکت در آلمان را با نام “Sky Night” M850i ​​ معرفی کرده است که شامل قطعات ساخته شده به وسیله تکنولوژی پرینت سه بعدی می باشد. این خودرو بر طبق پیش بینی بارش شهاب سنگ در اوایل ماه ژانویه سال جاری که هفته گذشته اتفاق افتاد، طراحی شده بوده است. در طول این واقعه، قطعاتی از شهاب آسمانی به فضای سیاره ما وارد شده و شعله ور می شوند. در موارد نادر، سنگهای کوچکی در فضا به سپر محافظ زمین نفوذ کرده و به عنوان شهاب سنگ به زمین می رسند.

ادامه مطلب “پرینت سه بعدی قطعات BMW با استفاده از شهاب سنگ ها”