چگونه با پرینتر سه بعدی درآمد کسب کنیم؟

شما به تازگی یک چاپگر سه بعدی جدید خریده اید و به این فکر می کنید که چگونه می توانید سرمایه گذاری جدید خود را برای اطرافیانتان توجیه کنید. راه های زیادی وجود دارد که می توانید با دستگاه پرینتر سه بعدی جدید خود درآمد کسب کنید. به طور مثال شما می توانید محصولات مرتبط با پرینتر سه بعدی را به فروش برسانید. اما ابتدا به این سوالات پاسخ دهیم پرینت سه بعدی چقدر سود دارد؟

روش های مختلف کسب درامد با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی

کسب درامد با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی بستگی به خدمات قابل ارائه شما دارد. اگر برای یک مصرف کننده عمومی چاپ سه بعدی می کنید، ممکن است با توجه به کاربرد شخصی محصول مورد نظر حاشیه سود شما زیاد نباشد. مصرف کنندگان کالاهای ارزان را دوست دارند. شما به سختی می توانید هزینه های نیروی کار و مواد اولیه مورد نیاز برای تکمیل تنها یک محصول را پوشش دهید. اما اگر به مشتریانی خدمات می ‌دهید که پرینت سه بعدی مشکلات پرهزینه‌ آن ها را حل می‌ کند، متقاضیان مایلند برای حل آن مشکل هزینه بسیار بیشتری به شما بپردازند. مثال های زیر را در نظر بگیرید. سناریوی الف:  شخصی به دنبال پرینت سه بعدی دستگیره دری می باشد که شکسته است. سناریو ب: شخصی به دنبال پرینت سه بعدی نمونه اولیه محصولی است که قصد دارد آن را بفروشد. بسیاری از افراد درخواست کننده در سناریوی اول، به دنبال دریافت قیمت برای پرینت سه بعدی یک قطعه گم شده یا خراب شده هستند و بسیاری از آنها از اینکه پرینت سه بعدی چقدر گران است و چرا نمی تواند به اندازه محصولات آماده ارزان باشد متعجب می شوند. ما چند راه برای کسب درآمد با پرینتر سه بعدی فهرست کرده ایم و اگر ارزش بررسی کردن را داشته باشد، این شما هستید که باید در مورد آن تصمیم گیری کنید.

روش های مختلف کسب درامد با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی
روش های مختلف کسب درامد با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی

1- ارائه خدمات پرینت سه بعدی تخصصی 

این روش به یافتن جایگاهی برای کار آسان و در عین حال سودآور بستگی دارد. در زیر چند مورد از تولید کنندگانی که می توانید خدمات پرینت سه بعدی خود را به آنها ارائه دهید آورده شده است.

  • فروشندگان مجسمه های رومیزی
  • طراحان اسباب بازی
  • طراحان جواهرات
  • شرکت های معماری
  • خدمات نمونه سازی شرکت های مهندسی

2- راه اندازی یک تجارت پرینت سه بعدی محلی

ما با گفتن این نکته شروع می کنیم که راه اندازی یک کسب و کار پرینت سه بعدی سخت ترین کار در بین تمام ایده های دیگر این لیست است. بسیاری از شرکت های پرینت سه بعدی به دلیل عدم توانایی در به دست آوردن سود پایدار از چرخه حذف شده اند. میزان کاری که باید برای توسعه محصولات سفارشی انجام دهید بسیار زیاد است. اگر یک سیستم خودکار را انتخاب نکنید، در نهایت باید مراحل زیادی را برای توسعه قطعه انجام دهید. سود واقعی در ارائه خدمات پرینت سه بعدی، به خصوص اگر شما یک کسب و کار کوچک دارید، این است که بتوانید خود را از تبدیل شدن به یک کالا متمایز کنید. بهتر است به چیزی بیش از یک ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی فکر کنید. عجیب به نظر می رسد، اما واقعیت این است. به طور مثال، اگر شرکتی درخواست کرد یک قطعه از طلا را پرینت سه بعدی کنید، می توانید به آنها پیشنهاد دهید که شما قطعه را پرینت سه بعدی کرده و آنها قطعه را به یک مغازه آبکاری فلزی ببرند یا خودتان این کار را انجام دهید. مشتریانی که بیشتر به زمان و نتایج خود اهمیت می‌دهند، مایلند هزینه بیشتری بابت دریافت خدمت مورد انتظارشان به شما بپردازند. بنابراین در مثال قبل می توانید با یک شرکت محلی آبکاری فلزات همکاری کرده و بعداً شروع به ارائه خدمات آبکاری فلز برای قطعات پرینت سه بعدی شده کنید. خدمات اسکن سه بعدی و چاپ سه بعدی در کنار هم، روشی عالی برای افزایش درآمد شما است. اگرچه این امر مستلزم خرید یک اسکن سه بعدی می باشد، اما گزینه خوبی در هنگام افزایش شانس شما برای دریافت مشتری است.

 

3- فروش طرح های پرینت سه بعدی شده خود

کسب درآمد با پرینت سه بعدی تنها به کارکردن پرینتر سه بعدی شما در 24 ساعت شبانه روز محدود نمی شود. شما می توانید از فروش مدل های سه بعدی نیز درآمد کسب کنید. اگر مهارت طراحی نداشته باشید، ممکن است این کار سخت باشد. در این صورت می توانید از تخصص یک طراح سه بعدی یا سایت های مدل های سه بعدی استفاده کنید.

4- راه اندازی یک سایت یا صفحه در فضای مجازی

ما می دانیم که گفتن این کار آسان تر از انجام آن است. تولید محتوا نیاز به زمان، تلاش و پشتکار دارد. با توجه به تعداد زیاد سایت ها و صفحه های مربوط به پرینت سه بعدی، ممکن است این کار سخت باشد. اما ما این مقاله را ننوشته ایم که شما را از راه اندازی سایت خود باز داریم. ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که می توانید با آن درآمد کسب کنید.

5- فروش آنلاین دوره های آموزش پرینت سه بعدی

اگر به مهارت های پرینت سه بعدی خود به اندازه کافی اعتماد داشته و در آموزش به دیگران مهارت دارید، پس فروش دوره آنلاین آموزش پرینت سه بعدی می تواند روش خوبی برای کسب درامد باشد. سوال اینجاست که چه چیزی را باید آموزش دهید؟ شما باید مشکلی را شناسایی کنید که افراد برای حل آن حاضر به پرداخت پول باشند. لزومی ندارد حتما آموزش شما با عنوان “چگونه با یک چاپگر سه بعدی کار کنیم” باشد، بلکه می تواند یک دوره آموزشی در مورد “چگونگی راه اندازی یک تجارت پرینت سه بعدی سودآور” باشد. با این استراتژی، مشتریانی را جذب خواهید کرد که مایل به پرداخت پول برای کسب درآمد بیشتر هستند. به طور خلاصه، شما می توانید با چاپگر سه بعدی خود درآمد کسب کنید. راه ‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید این کار را انجام دهید.

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

pdf چگونه با پرینتر سه بعدی درآمد کسب کنیم؟

به این پست امتیاز دهید
چگونه با پرینتر سه بعدی درآمد کسب کنیم؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *