دستگاه پرینتر سه بعدی صنعتی SLS با نام تیوان R230، برای تولید قطعات پلیمری در تیراژ پایین و با پیچیدگی هندسی بالا، بدون نیاز به قالب سازی است. این دستگاه از روی فایل سه بعدی، قطعات پلیمری را با نهایت دقت و کیفیت در کمترین زمان ممکن تولید می کند. دستگاه برای تولید قطعات از جنس پلی آمید به صورت صنعتی و تیتانیوم به صورت پژوهشی تنظیم شده است اما با توجه به اینکه این فناوری کاملا بومی بوده و در داخل شرکت توسعه پیدا کرده است، امکان هر گونه سفارشی سازی نیز وجود دارد و در صورت نیاز مشتری امکان کالیبره کردن دستگاه برای مواد متفاوت نیز وجود دارد.

این دستگاه با هدف تولید قطعات پلیمری با نهایت پیچیدگی، در کمترین زمان ممکن و مقرون به صرفه ساخته شده است. به طور مثال می توان از آن برای نمونه سازی سریع، ساخت قطعات پلیمری با تیراژ کم، قطعات سفارشی و یا ساخت قطعات پلیمری با طراحی های پیچیده استفاده کرد .

تیوان R230 با بهره گیری از توانایی لیزر پر قدرت، قابلیت جوش پودر انواع پلیمر را داشته و قطعات پلیمری پیچیده را در کم ترین زمان و مقرون به صرفه تولید می کند. این دستگاه به دلیل استفاده از پودر پلی آمید، قطعاتی با خواص مکانیکی بالا، با دوام، مقاوم در برابر حرارت و مواد شیمیایی و مناسب برای تست های فانکشنال و عملکردی تولید می کند که حتی از این قطعات می توان به عنوان قطعه نهایی نیز استفاده کرد .

هم چنین قطعات ساخته شده سازگار با پس پردازش های مختلف مانند انواع رنگ، پولیش، ماشینکاری، آبکاری و… می باشند. این قطعات در بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی، پزشکی، هوافضا، معماری و … کاربرد دارند .

کاتالوگ پرینتر سه بعدی SLS

مزیت های پرینتر سه بعدی SLS:

کالیبره شده برای پلی آمید با استحکام مکانیکی بالا

پلاتفورم استاندارد با ابعاد ۲۰۰ x 250 x 330 mm

به همراه یک پلاتفورم کوچک ۹۰ x 120 x 150 mm به جهت صرفه جویی در مصرف مواد گرانقیمت در پروژه های تحقیقاتی

قابلیت ساخت قطعات در داخل هم و بر روی هم در داخل پلاتفورم دستگاه

امکان به کارگیری مواد مختلف برای کاربرد های تحقیقاتی

صرفه اقتصادی در تولید قطعات کوچک و با تیراژ متوسط بدون نیاز به قالب سازی و بدون خواب سرمایه

انعطاف پذیری در تولید و توان تغییر شکل قطعه در هر مرحله از فرآیند تولید

عدم وجود ساپورت و قابلیت تولید قطعات پیچیده

خواص قطعه پرینتر سه بعدی SLS :

استحکام و ضربه پذیری بالای قطعات

پایداری حرارتی و شیمیایی بالا

زیست سازگاری و کاربرد در تولید گاید ها و مدل های جراحی، پروتز و اورتز و داربست های مهندسی بافت

قابلیت ماشینکاری و پولیش و رنگ