پرینت سه بعدی بازی های رومیزی

امروزه انواع بازی های رومیزی به یک نوع سرگرمی فراگیر تبدیل شده اند که کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان در اوقات فراغت خود از آن بهره می برند. بازیکنان می توانند نه تنها برای ساخت ملزومات، بلکه برای اضافه کردن شخصیت های منحصر به فرد سفارشی سازی شده، کنترلر ها و … از تکنولوژی پرینتر سه بعدی استفاده کنند. در این مقاله انواع کاربرد های فناوری پرینت سه بعدی در دنیای بازی های رومیزی مورد بررسی قرار گرفته است.

ساخت بازی های رومیزی  با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در ساخت مجسمه ها و اسباب بازی ها یکی از قدیمی ترین کاربردهای این فناوری بوده است. بنابراین تصور استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی جهت ساخت بازی های رومیزی و کارتی مانندD&D  و Warhammer 40k کار سختی نیست. در حقیقت بعضی از شرکت های تولید کننده بازی برای سفارشی سازی مهره های فیگور، قطعات بازی و لوازم جانبی، گزینه های دیجیتال را به کاربران ارائه می دهند.

شرکت هایی مانند Anvl Custom Miniature یک ابزار آنلاین ارائه می دهند که برای کاربران این امکان را فراهم می سازد مهره هایی با بیش از ۲ تریلیون ترکیب ممکن ایجاد کنند.

ساخت بازی های رومیزی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
ساخت بازی های رومیزی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی مهره ها و قطعات یدکی بازی های رومیزی

انجمن بازی های رومیزی آنلاین انواع مدل ها و مهره ها را به صورت رایگان در دسترس قرار داده است. با استفاده از یک پرینتر سه بعدی رومیزی در خانه انتخاب های گسترده تری خواهید داشت. آیا یک قطعه مهم مانند یک تاس نادر با بیش از ۶ وجه را گم کرده اید؟ با توجه به جنس و ابعاد قطعات بازی های رومیزی، امکان گم شدن و یا خراب شدن این قطعات زیاد است. شما به راحتی می توانید یک مدل قابل پرینت سه بعدی را به صورت آنلاین پیدا کرده و در مدت زمان کوتاه آن را با استفاده از یک پرینتر سه بعدی رومیزی در منزل بسازید.

پرینت سه بعدی مهره ها و قطعات یدکی بازی های رومیزی
پرینت سه بعدی مهره ها و قطعات یدکی بازی های رومیزی

طراحی بازی های رومیزی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

در حالی که بازیابی قطعات قدیمی یا گم شده با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی به راحتی امکان پذیر است، پرینت سه بعدی چه فاکتور های جدیدی می تواند به بازی های ما اضافه کند؟ بازیکنان D&D ممکن است قانع کننده ترین پاسخ به این سوال را داشته باشند. منابع مدل های سه ‌بعدی مانند Thingiverse و MyMiniFactory  دارای تعداد بیشماری مدل هستند که در یک بسته استاندارد D&D وجود ندارند اما بازیکنان مدتهاست که برای تقویت تجربه بازی خود، مدل هایی را برای محوطه سازی اصلی، دکور، سلاح و لوازم مختلف می سازند.

در مورد بازی های خاصی مانند  Warhammer ایجاد قطعات شخصی سازی شده غیرقانونی است. اما به هر حال تکنولوژی پرینت سه بعدی می تواند سطح خلاقیت فوق العاده ای را برای این بازی های کلاسیک به ارمغان بیاورد و برای بازیکنان این امکان را فراهم می سازد تا به آسانی مفاهیم اصلی بازی فیزیکی خود را توسعه دهند.

طراحی بازی های رومیزی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
طراحی بازی های رومیزی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی لوازم جانبی و طرح های ارگونومیک

در سطح حرفه ای تر شرکت هایی مانندIKEA  و UNYQ در حال پرینت سه بعدی لوازم جانبی بازی مانند صفحه کلیدهای ارگونومیک هستند. آنها قصد دارند خط تولید صندلی، موس و موارد دیگری را نیز توسعه دهند. لوازم جانبی فقط برای جنبه های نمایشی نیستند و میزان راحتی کاربر را نیز افزایش می دهند.

منبع: https://3dprinting.com/

در صورت تمایل میتوانید فایل PDF این مقاله را در قسمت زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

به این پست امتیاز دهید
پرینت سه بعدی بازی های رومیزی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.